Agentura Kontra Production

Agentura Kontra Production
ČEŠTINAVolba Jazyka
Language:
Dan Bárta & Illustratosphere Alice Vltava minus123minut Tomáš Kočko & Orchestr Katarzia Bohumír Stehlík První Hoře Milan Urza Kaspar Melichar Insania Barbora Mochowa

Bohumír Stehlík

Bohumír Stehlík

Bohumír Stehlík je jeden z předních klavíristů mladší generace. Vyniká svou instrumentální zručností a neobvyklou hudební vyjadřovací schopností. Vystupuje sólově i na koncertech komorní hudby u nás i ve světě.

Bohumír vystudoval pražské Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením v klavírní třídě profesorky Iriny Kondratěnko. Po roce na Akademii múzických umění v Praze zamířil r. 2011 do Švédska, kde studoval až do roku 2016 na jedné z nejprestižnějších skandinávských hudebních škol – Hudebním institutu Edsberg pod Royal College of Music ve Stockholmu pod vedením profesora Matse Widlunda.

Bohumír je laureátem řady klavírních soutěží (např. Ljunggrenska tävlingen – 1. cena, Stockholm International Music Competition – 2. cena, Concertino Praga – 1. cena, Virtuosi per Musica di Pianoforte – 1. cena). Byl oceněn rovněž mnoha stipendii, naposledy stipendiem švédské Královské hudební akademie 2015. Je členem mezinárodního souboru Ensemble D’Accord a také spolupracuje se spolkem přátel komorní písně Lieder Company. Kromě koncertní činnosti působil Bohumír jako vyučující na hudební akademii Ingesund při universitě Karlstad ve Švédsku a od října 2016 působí také na Janáčkově Akademii múzických umění v Brně.

“...představil plynoucí hudbu plnou vášnivé energie, vroucí měkkosti a úžasných barev při téměř bezmezném využívání kapacity nástroje. Bohumír je už jeden z budoucích "rising stars".” Maria Lith, producent - komorní hudba, Kultur i Väst, Švédsko


Oficiální stránky:
http://www.bohumirstehlik.com/

Facebook: pianomyway
YouTube: bohumirstehlik