Agentura Kontra Production

Agentura Kontra Production
ČEŠTINAVolba Jazyka
Language:
Dan Bárta & Illustratosphere Alice Vltava minus123minut Tomáš Kočko & Orchestr Katarzia Bohumír Stehlík První Hoře Milan Urza Kaspar Melichar Insania Barbora Mochowa

TISKOVÉ ZPRÁVY

PRVNí HOřE OSLAVí čTVRTSTOLETí NA SCéNě NOVýM ALBEM

31.01.2024

Přední česká alternativní formace První Hoře ověnčená cenami Anděl a Břitva desetiletí za přelomové album „Lamento“ chystá několik exkluzivních koncertů. Pod hlavičkou „25 let líbezné hudby“ zahrají První Hoře v Praze, Brně nebo např. poprvé v Bratislavě a představí současně novinkovou tvorbu.

První Hoře po sedmi letech připravili pro své fanoušky další kolekci písní s názvem „Achtung, Sultan!“. Na sedmém albu kapela pokračuje ve svém nezaměnitelném stylu na pomezí punku, metalu a rockového šansonu, podtrženém lyrickými texty básníka Milana Urzy. „Album navazuje na předchozí Křehký mechanismus pozemského štěstí, ale tentokrát jsme šli ještě dál v punkové drzosti a stylové nespoutanosti. V textech jsem až na pár výjimek opustil vážnou tematiku a dal průchod větší hravosti, dadaismu a taky pořádné nekorektnosti,“ přiblížil novou desku lídr kapely Milan Urza. „Nekriticky bych řekl, že takhle odvážné a nespoutané album tady dlouho nebylo,“ dodal. K této příležitosti, která se prolíná s významným výročím 25 let od vzniku kapely, se chystají od 14. února živá vystoupení. Na nich kromě novinek zazní průřez dosavadní tvorbou a řada hitů, které mnoho let nebyly součástí koncertních playlistů. Jako pozvánku na některý z těchto výjimečných koncertů skupina vypustila první dvě písně z nového alba - punkově-dadaistickou „Prase s kamerou“ a lyricky rockovou „Neboj se stínů“. Vrchol výročního miniturné se odehraje 7. března v pražském Rock Café. Vstupenky jsou k zakoupení v předprodejové síti GoOut.

Termíny turné:

14.2. Bratislava – Pink Whale

15.2. Brno – Kabinet Múz

16.2. Rožnov pod Radhoštěm – Vrátnice

1.3.   Plzeň – Divadlo Pod Lampou

2.3.   Domažlice – Moskyto

7.3.   Praha – Rock Café

8.3.   Děčín – Le Garage Noir

 

Související odkazy:

Videoklip „Prase s kamerou“:

https://youtu.be/0ncChisFkDI?si=iTq2IBcTasaCdVlA

Videoklip „Neboj se stínů“: https://youtu.be/DGLUX-SjOwQ?si=9-QmAOJqmZBYG1F-

Další odkazy: www.prvnihore.cz

https://www.facebook.com/prvnihoreofficial

INSANIA CHYSTá SPECIáLNí KONCERT V PRAžSKéM PALáCI AKROPOLIS

04.01.2024

Skupina INSANIA, čtyřnásobní držitelé ceny Anděl, zahájí letošní koncertní rok speciálním vystoupením pojmenovaném Visual-Ritual“ v pražském Paláci Akropolis. To se uskuteční ve čtvrtek 18. ledna a bude unikátní díky videoprojekci na velké LED obrazovce a mimořádným playlistem.

Jako host vystoupí Projekt XIII se svou vizuální show.

   Skupina INSANIA, která v loňském roce obdržela již čtvrtou cenu Anděl, tentokrát za nejlepší rockové album roku „GRRRotesky“, chystá na úvod letošního pokračování koncertního tažení k tomuto úspěšnému albu speciální koncert v pražském Paláci Akropolis. Vystoupení „Visual-Ritual“ 18. ledna bude speciální svou videoprojekcí, jejímž autorem je VJ Fra Zae, který pro kapelu vytvořil již v minulosti projektované živé obrazy v brněnském klubu Fléda. Tentokrát však půjde o koncipované koláže a výjevy inspirované albem „GRRRotesky“. INSANIA si na tuto akci připravila i pár dalších překvapení, z nichž některé ohlásí až těsně před koncertem. „Jedním z těch, které prozradíme předem, je playlist, ve kterém vzkřísíme několik starých písniček, které už běžně nehrajeme,“ uvedl lídr kapely Poly. „Většinu z nich si odhlasovali naši fanoušci v anketě na našem Facebooku,“ dodává.

   Hostem večera bude výjimečné hudební seskupení Projekt XIII, které vystoupí se svou vizuální show. Začátek akce je v 19:00. Vstupenky je možné zakoupit na webových stránkách Paláce Akropolis a prostřednictvím předprodejové sítě GoOut. INSANIA následně v rámci turné vystoupí v dalších třinácti tuzemských městech.

 

GRRRotesky Tour – zima/jaro 2024

18.01. Praha – Palác Akropolis

16.02. Rožnov pod Radhoštěm - Vrátnice

23.02. Prostějov – Družba music club

02.03. Brno - Fléda

08.03. Děčín – Le Garage Noir

09.03. Jablonec nad Nisou – Klub Na Rampě

15.03. Kopřivnice – MC Drago

16.03. Boskovice – Zámecká skleník

22.03. Hodonín – Club Nautilus

23.03. Nové Město na Moravě – Kulturní dům

28.03. Kolín – Městský společenský dům

12.04. Svitavy - Tyjátr

13.04. Uherské Hradiště - Klub Mír

19.04. České Budějovice – MC Fabrika

 

Související odkazy:

http://www.insania.cz

http://www.facebook.com/insaniacz

Klip „Jedeme peklo“

Klip „Placatej svět“

DAN BáRTA & ILLUSTRATOSPHERE VYRáží NA PODZIMNí TOUR PO ČESKU A SLOVENSKU

28.10.2023

Dana Bártu a Illustratosphere čeká od poloviny listopadu do konce roku patnáct zastávek podzimního turné. Série vystoupení napříč českými i slovenskými koncertními sály se uskuteční pod názvem Němá éra tour odkazující na nedávné vydání remasterovaných reedic prvních dvou alb. 

„Němá éra je jednou ze stěžejních písniček z úplně první desky, kterou jsme s chlapci udělali, přičemž ta skladba odkazovala na éru, kdy ještě neexistovala artikulovaná lidská řeč. V součase se ten název do jistý míry hodil pro album samotný, protože pro něj mohlo těch posledních dvacet let, kdy nebylo na trhu v žádný fyzický podobě, být takovou němou dobou, neb nemohlo hrát ve vší své šíři,” říká o pojmenování série Dan Bárta.
Debutová nahrávka Illustratosphere (2000) a navazující Entropicture (2003) se na jaře tohoto roku dočkaly remasterované reedice. Poprvé si fanoušci mohou poslechnout oba zásadní tituly nejen na CD, ale i na vinylových deskách. Remasteringu nahrávek se ujal kytarista Miroslav Chyška, zakládající člen kapely, který stál i u původního zvuku debutu, jenž získal cenu České hudební akademie Anděl v kategoriích Album roku a za něž získal Dan Bárta jedno z deseti ocenění v kategorii Zpěvák roku.
Spolu s Bártou a Chyškou tvoří současnou sestavu klávesista Filip Jelínek a kontrabasista a baskytarista Robert Balzar. Čtveřice se potkává na pódiích také coby členové formace J.A.R. Od roku 2014 zastává post bubeníka slovenský hudebník a promotér Martin Valihora, oblíbený i v zahraničí; hrával například s japonskou klavíristkou Hiromi Uehara nebo se skupinou Mezzoforte.
„Zatímco ve třiceti jsem měl dojem, že z tý naší muziky a našeho hraní se svět musí zbořit, tak dneska ten pocit vlastně nemám. A o to líp se mi hraje, protože to vnímám mnohem nezatíženěji. S klukama jsme se na tom shodli, řekli jsme si, s ohledem na to, jak čas letí, kolik koncertů nás ještě čeká a kolik už jsme jich odehráli, že to spíš vypadá, že většinu už jsme odehráli, takže si to za prvé nemá cenu kazit nějakou zbytečnou upjatostí a za druhý, já být vámi, tak raději přijdu," ohlíží se Bárta.

Němá éra odstartuje 18. listopadu v Českém Těšíně v rámci 50. Těšínského jazzového festivalu, pokračuje 19. listopadu v Jeseníku v Divadle Petra Berzruče, 20. listopadu v brněnském sále SONO Music Clubu, 22. listopadu v Říčanech v Kulturním centru Labuť, 23. listopadu v děčínském Městském divadle a 29. listopadu v prachatickém Městském divadle. Prosincová vystoupení se konají 2. v Pardubicích v Music club Žlutý pes, 3. na Ostravských Vánocích, 4. v Lounech ve Vrchlického divadle a 11. v mladoboleslavském Škoda Muzeum. Rok 2023 uzavře skupina trojicí koncertů v pražském klubu Jazz Dock ve dnech 12., 13. a 14. prosince. 

Němá éra na Slovensku proběhne 25. listopadu v hudebním klubu Blue Note v Novém Mestě nad Váhom a 26. listopadu ve Velkém sále Slovenského rozhlasu v Bratislavě. Předprodej vstupenek probíhá v sítích GoOut, TicketLive, smsticket, či na stránkách jednotlivých pořadatelů. 

 

Fotografie ke stažení (jména autorů v názvech souborů): https://bit.ly/DBIllufoto

 

Němá éra tour podzim 2023


18.11.    Český Těšín, 50. Těšínský Jazzový festival

Předprodej: https://www.kassct.cz/50-tesinsky-jazzovy-festival/ 

FB událost: https://fb.me/e/4wlZKW2ei 

 • 19.11.    Jeseník, Divadlo Petra Bezruče

Předprodej: https://www.mkzjes.cz/dan-barta-illustratosphere-nema-era-tour/

FB událost: https://fb.me/e/cgvAVLkZ9  

 • 20.11.    Brno, SONO Music Club

Předprodej: https://goout.net/cs/listky/dan-barta-and-illustratosphere/mgtr/

FB událost: https://fb.me/e/73P26virH  

 • 22.11.    Říčany, Kulturní centrum Labuť

Předprodej: https://www.kclabut.cz/vstupenky?id=59624&

FB událost: https://fb.me/e/93YbihqV6 

 • 23.11.    Děčín, Městské divadlo

Předprodej: https://vstupenkadecin.cz/cs/program/20092-dan-barta-illustratosphere-nema-era-tour
FB událost: https://fb.me/e/1myXUmVir 

 • 25.11.    Nové Mesto nad Váhom (SK), Blue Note

Předprodej: https://bluenote.sk/event-detail/647d9b131b234e05f8d3c8cb/

FB událost: https://fb.me/e/4rd86rYht 

 • 26.11.    Bratislava (SK), Velký sál Slovenského rozhlasu

Předprodej: https://www.ticketlive.sk/sk/event/dan-barta-illustratosphere-bratislava-26-11-2023

FB událost: https://fb.me/e/4JKIhSavJ 

 • 29.11.    Prachatice, Městské divadlo

Předprodej: http://vstupenky.kisprachatice.cz/prachatice/General/List/TitleDetail/2206 

FB událost: https://fb.me/e/3LnHsGVOe 

 • 02.12.    Pardubice, Music club Žlutý pes

Předprodej: https://www.smsticket.cz/vstupenky/37567-dan-barta-illustratosphere-v-pardubicich-music-club-zluty-pes-pardubice

FB událost: https://fb.me/e/4K9hGEdHT 

 • 03.12.    Ostrava, Ostravské Vánoce 2023

Web: https://www.ostravskevanoce.cz/ 

 • 04.12.    Louny, Vrchlického divadlo

Předprodej: https://prodej2.disdata.cz:3443/(S(0db15edp20lscgstaxhucgim))/akce3.aspx?id=66HL3%2bQOkgEuqWJ8qhhx6w

FB událost: https://fb.me/e/3pYRF1ySB 

 • 11.12.    Mladá Boleslav, Škoda Muzeum

Předprodej: https://museum.skoda-auto.cz/w/wohnout-duplikovat-1-2

FB událost: https://fb.me/e/1N5YIF4TZt 

 • 12.12.    Praha, Jazz Dock

Předprodej: https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/dan-barta-illustratosphere-nema-era-tour 

FB událost: https://fb.me/e/SqQ92gHt 

 • 13.12. Praha, Jazz Dock

Předprodej: https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/dan-barta-illustratosphere-nema-era-tour-1

 • 14.12. Praha, Jazz Dock

Předprodej: https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/dan-barta-illustratosphere-nema-era-tour-3 

 

Více informací na www.danbarta.cz/koncerty 

INSANIA ZVE NA TURNé PROSTřEDNICTVíM NOVéHO KLIPU „JEDEME PEKLO“

29.09.2023

Skupina INSANIA, která obdržela Cenu Anděl za rockové album roku 2022 - „GRRRotesky“, vyráží ve čtvrtek 5. října na podzimní turné. Současně zveřejnila také další videoklip s názvem „Jedeme peklo“.

 

   Kult tuzemského crossoveru, kapela INSANIA, která v průběhu své existence získala celkem čtyřikrát Cenu Anděl a také řadu ocenění v rockově zaměřené anketě Břitva, se chystá na pokračování turné „GRRRotesky“ ke stejnojmennému úspěšnému albu. To vyšlo v loňském roce u labelu Smile Music. Podzimní klubové turné odstartuje ve čtvrtek 5. října koncertem v ostravském BARRÁK Music Clubu a bude mít celkem čtrnáct zastávek společně se speciálním lednovým vystoupením v pražském Paláci Akropolis. Na tomto unikátním koncertu se mohou příznivci kapely těšit na exkluzivně připravenou videoprojekci na LED stěně.

   Pro své fanoušky INSANIA také zveřejnila další videoklip. Skladba Jedeme peklo“ se dočkala obrazového zpracování, které skládá poctu filmům Sin City a všem brakovým příběhům, kde se to hemží padouchy, v ulicích města hříchu teče krev a za každým rohem číhá smrt. Autorem a režisérem je CyberOlas, který stojí i za předchozím klipem „Placatej svět“.

 

GRRRotesky Tour – podzim/zima 2023

 

05.10. Ostrava - BARRÁK Music Club

07.10. Veselí nad Moravou - Metal Hody 2023 - Veselské kulturní centrum

14.10. Dačice - Klub Béčko

20.10. Plzeň - Divadlo Pod Lampou

21.10. Blatná - U Datla

04.11. Jablunkov - Rock Café Southock

10.11. Polička - Divadelní klub

16.11. Olomouc - Bounty Rock Café

18.11. Krnov - Kofola Music Club

24.11. Kutná Hora - Česká 1

01.12. Kroměříž - Stará Masna

15.12. Loket - KD Dvorana

16.12. Hořovice - Klub Labe

18.01. Praha - Palác Akropolis

 

 

Související odkazy:

http://www.insania.cz

http://www.facebook.com/insaniacz

Klip „Jedeme peklo“

Klip „Placatej svět“

INSANIA Má NOVý KLIP A CHYSTá SE NA DRUHOU čáST TURNé

06.10.2022

Skupina INSANIA, která vydala v únoru novinkové album GRRRotesky, vyráží v pátek 7. října na podzimní část stejnojmenného turné. Ve stejný den zveřejní také další videoklip, a to ke skladbě Nasyp to do mě.

   INSANIA, legenda tuzemského crossoveru, vydala v únoru prostřednictvím labelu Smile Music nové album GRRRotesky, další počin plný jízlivosti a sarkasmu. Současně představila novinkové skladby i na turné. To bude nyní pokračovat další sérií klubových koncertů, která odstartuje v pátek 7. října vystoupením v děčínském klubu Le Garage Noir.

   Pro své příznivce má také INSANIA nachystán další videoklip. Na skladbu Nasyp to do mě natočil vizuální doprovod Michal Skořepa, který je zároveň autorem scénáře. Roli kněze - boxera zhmotnil herec Jiří Vyorálek. Text písničky si hraje s paralelou mezi tlukotem srdce a boxem. “Tvý srdce netluče V TOBĚ, to se pleteš, tvý srdce tluče TEBE, jako psa, a neutečeš,” zní citace textu skladby. “Vizuál a obzvlášť videoklipy nás baví. Řekli jsme si, že jich tentokrát natočíme k albu víc a zaexperimentujeme i s tvůrci, kteří mají náš respekt, ale nikdy jsme spolu ještě nic nedělali. Michala Skořepu jsme měli v hledáčku už delší čas, viděli jsme od něj spoustu super práce a když se pak sám ozval, že by měl zájem něco pro nás natočit, byla jen otázka času, kdy se najde příležitost,“ objasňuje spolupráci lídr kapely Poly.

   Album GRRRotesky je možné nyní nově kromě CD a LP pořídit i na kazetách.

 

GRRRotesky Tour - podzim 2022

07.10. Děčín, Le Garage Noir

08.10. Jablonec nad Nisou, Klub Na Rampě

29.10. Kroměříž, Stará masna

04.11. Kutná Hora, Česká 1

05.11. Hořovice, Klub Labe 

11.11. Prostějov, Družba

12.11. Polička, Divadelní klub

16.11. Brno, Melodka 

25.11. Uherské Hradiště, Klub Mír

26.11. Bánovce nad Bebravou (SK), Celestial Help Fest

 

Související odkazy:

http://www.insania.cz

http://www.facebook.com/insaniacz

Klip „Nasyp to do mě“

Klip „Placatej svět“

DAN BáRTA & ILLUSTRATOSPHERE ZVíří PRACH I NA PODZIM

21.09.2022

   Dan Bárta & Illustratosphere odstartují 3. října v pražské La Fabrice další část svého turné „Zvířený prach“. Koncerty se budou vázat ke stále aktuálnímu albu „Kráska a zvířený prach“ a proběhnou v patnácti městech.

   Startovní vystoupení v Praze v La Fabrice se 3. října odehraje přesně o rok později od křtu dlouho očekávaného alba „Kráska a zvířený prach“, který se uskutečnil ve vyprodaném Divadle Archa. Křestní koncert byl několikrát překládán díky anticovidovým opatřením, stejně jako celá řada dalších vystoupení, která byla naplánována ihned po vydání desky v březnu 2020. „Všechny koncertní dluhy však byly již splaceny na jaře letošního roku a mezi aktuálními vystoupeními jsou již jen nově domluvená, leč často tradiční a oblíbená místa,“ uvedla manažerka skupiny Štěpánka Kubíčková. „Program koncertů budou tvořit jak aktuální skladby, tak průřez starší tvorbou a pravděpodobně nebude chybět ani nějaký ten bonus v podobě celosvětově známého songu,“ dodala. Turné kromě Prahy zahrne např. 20. listopadu Plzeň, 21. listopadu Ostravu, 28. listopadu Brno a zakončeno bude 3. prosince v Hořovicích. Kapela vystoupí v již zavedené sestavě, kterou tvoří kromě Dana Bárty kontrabasista a baskytarista Robert Balzar, klávesista Filip Jelínek, kytarista Miroslav Chyška a slovenský bubeník Martin Valihora.

Zvířený prach tour 2022:

03.10. Praha – La Fabrika

05.10. Varnsdorf – Městské divadlo

19.11. Klášterec nad Ohří – Kulturní centrum

20.11. Plzeň – Měšťanská beseda

21.11. Ostrava – DK Poklad

22.11. Valašské Meziříčí – Velký sál KZ

23.11. Zlín – Divadlo Malá scéna

26.11. Nové Mesto nad Váhom (SK) – Blue Note

27.11. Valtice – Barokní divadlo

28.11. Brno – SONO Music Club

29.11. Chotěboř – Kino

30.11. Litomyšl – Music club Kotelna

01.12. Olomouc – Kino Metropol

02.12. Mariánské Lázně – Club Na Dvorku

03.12. Hořovice – Klub Labe

 

 

Související odkazy:

https://danbarta.cz/

https://fb.watch/fFWG85VTWa/ - pozvánka Dana Bárty na koncert v La Fabrice

Předprodej vstupenek na koncert v La Fabrice

BOHUMíR STEHLíK VYDáVá ALBUM PICTURES

17.08.2022

Bohumír Stehlík, jeden z předních klavíristů mladší generace, vydává prostřednictvím Radioservisu album Pictures. Nahrávka je zhmotněnou originální vizí seznámit posluchače s uměleckým vkladem samotných nástrojů. Téměř každá z dvanácti autorských skladeb a improvizací je nahrána na jiný klavír světoznámé značky.

Každý klavír má jinou duši. První měkce chlácholí ukolébavkou, druhý vypráví moudře jako stařec o životě, jiný kypí energií jako mladý hřebec a rozhoupe lustr v sále. Při koncertech se klavírista setkává se spoustou nástrojů různých zvukových kvalit a barev. Bohumír Stehlík se rozhodl tyto rozdílné kvality zaznamenat a výsledkem je velmi netradiční CD Pictures, které v deseti hudebních obrazcích posluchači předkládá osm obrázků klavírů věhlasných značek - Steinway, Bösendorfer, Fazioli, Petrof a další.

Na albu posluchač najde jednak improvizace, při kterých klavírista naciťuje jakou hudbu chce nástroj hrát, a dále se zde nachází originální kompozice, které byly vybrány k charakterům jednotlivých nástrojů. Deska také současně obsahuje dvě skladby, které byly natočeny pro film Černobyl na kolečkách, který měl premiéru v dubnu letošního roku. Pictures je osobním hudebním vyjádřením, kdy autor a interpret v jedné osobě reflektuje své pohnutky a pocity a také zajímavou sondou do nádherného světa klavírů.

Související odkazy:

http://www.bohumirstehlik.com

https://www.radioteka.cz/detail/crohudba-815251-bohumir-stehlik-pictures

https://www.youtube.com/watch?v=_m9m3Hc65qw – klip ke skladbě Calm

https://www.youtube.com/watch?v=aMl9pNF7a3I – skladba Theme k filmu Černobyl na kolečkách

INSANIA VYRáží NA TURNé S NOVýM ALBEM GRRROTESKY

14.02.2022

   Kultovní kacíři tuzemské hudební scény, kapela INSANIA, vyráží na turné s novým albem GRRRotesky. Novinka se bude křtít 26. února v brněnském hudebním klubu Fléda a 5. března v pražském Rock Café.

   Skupina INSANIA, legenda tuzemského crossoveru, vydává prostřednictvím labelu Smile Music 25. února svůj další počin plný jízlivosti a sarkasmu. Dvanáct nových skladeb, které obsahuje album s názvem GRRRotesky, vznikalo během posledních dvou let v návaznosti na tvorbu z předchozí desky Na počátku byl spam. Na základ silné metalové rytmiky s výraznou elektro-syntezátorovou stopou INSANIA dál vrství sarkasmy a ironii. Koncepce nové nahrávky si však hraje s groteskností dějinných událostí a vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století.

   Současně s vydáním alba se INSANIA vydává na koncertní turné představit svou novinku naživo. Jarní část GRRRotesky Tour bude mít 13 zastávek. „Všichni věříme, že covid mele z posledního a kluby budou plné, protože už cítíme sociální deficit,“ říká frontman INSANIE Poly. „A hlavně vezeme lidem nové, důkladně kousavé album, ze kterého zatím hrajeme čtyři nevergreeny. V létě, až budou mít fanoušci album trochu naposlouchané, k nim chceme ještě dva přidat. Během GRRRotesky Tour budeme hrát průřez všemi deseti alby, ale těžiště leží na posledních třech deskách. Novej materiál GRRRotesek je ještě sarkastičtější než předchozí album Na počátku byl spam. Groove je tvrdej a hýbe s námi, což nám dělá dobře a naživo si ty skladby užíváme,“ doupřesnil ještě k playlistu koncertů a albové novince za celou kapelu.

   Album bude pokřtěno 26. února v Brně na Flédě za účasti Kmotra a 5. března v Praze v Rock Café. INSANIA plánuje také v průběhu turné vystřelit mezi své příznivce dva nové videoklipy ke skladbám “Vytěsňuju” a “Placatej svět”.

 

GRRRotesky Tour - Jaro 2022

5.2.   Velká nad Veličkou, Kulturní dům

26.2. Brno, Fléda

4.3    Liberec, Bunkr

5.3.   Praha, Rock Café 

12.3. Velké Meziříčí, Rock Depo

25.3. Znojmo, GoGo

26.3. Hodonín, Nautilus 

1.4.   Rožnov pod Radhoštěm, Vrátnice

8.4.   Plzeň, Papírna 

9.4.   České Budějovice, MC Fabrika

14.4. Svitavy, Tyjátr

15.4. Nový Jičín, MC Drago

16.4. Ostrava, Barrák

TOMáš KOčKO & ORCHESTR VYDALI NOVINKOVé ALBUM „ONA“

16.01.2022

Stálice tuzemské world music scény a dvojnásobní držitelé ceny Anděl Tomáš Kočko & ORCHESTR vydali poslední den roku 2021 novinkové album s názvem „ONA“. Slavnostní „postřižiny“ nového CD proběhnou 5. dubna v brněnském SONO Centru.

   Tomáš Kočko & ORCHESTR přidávají do své diskografie další kolekci původem lidových písní. Tentokráte je hlavním tématem žena. Její síla, vědomí sebe, smutky i radosti v kontextu moravské folklórní tradice. Jedinou výjimku tvoří hudební vzkaz polským přátelům k jejich současné diskusi o právech ženy v podobě polské písně „Matulu moja“. CD tentokráte skupina vydala sama na základě úspěšné crowfundingové kampaně na platformě DONIO. Album „ONA“ vznikalo na ose Morava – Maďarsko – Polsko – Slovensko. Natáčelo se částečně v domácích studiích hostujících interpretek a interpretů (Lucia Šoralová, Alena Antalová, Gosza Tutko a Cimbaliband), a také ve studiu dvorního zvukaře Broňka Šmida. Příznivce Tomáše Kočka & ORCHESTRU jistě potěší i souběžně vydávaný zpěvník. Ten obsahuje nejen melodie, texty a akordy pro kytaru, ale i vypsaná sóla pro flétnu či housle. 

   Skupina se chystá nové skladby představit i koncertně. Hlavním vystoupením jarního období budou slavnostní „postřižiny“ naplánované na 5. dubna v brněnském SONO Centru. „Stalo se dobrým zvykem po vydání desky udělat její křest. Jako při narození dítěte. A pak ji poslat do světa. My jsme zvolili jiný koncept. Z praktických i tradicionalistických důvodů jsme se rozhodli pro postřižiny, tedy staroslovanský rituál, při kterém je dítě, v našem případě nové album, představeno komunitě, aby následně bylo do komunity přijato. Postřižiny tedy neprobíhají vzápětí po narození, ale až v průběhu života a to nám dává možnost písně z nového alba si na předcházejících koncertech obehrát a postřižinový koncert si více užít,“ objasňuje Tomáš Kočko. „Koncept postřižin se nám osvědčil už při desce Velesu. Odehráli jsme v SONO Centru koncert, na který dodnes vzpomínáme. Postřižiny CD ONA budou opět na tomto místě a já pevně věřím, že to přes nepřízeň všech mutací vyjde. Naděje tu je!“ dodává. Kromě Brna má Tomáš Kočko & ORCHESTR během jara namířeno i do dalších tuzemských měst a především si bude možné vybrat z pestré palety vystoupení během letní open air sezóny.

 

Související odkazy:

www.kocko.cz

https://www.facebook.com/tomaskockorchestr

https://www.youtube.com/watch?v=Rkof1fkzsjw – novinkový klip ke skladbě „Hopaj hop“

NA TŘETÍM ALBU BETWEEN THE PLANETS OBJEVUJÍ PARALELNÍ SVĚTY!

14.10.2021

Parallel World - tak se jmenuje právě vydané album pražského projektu BETWEEN THE PLANETS, za nímž stojí producent a kytarista Martin "Spacosh" Peřina.

Sám Spacosh se kromě hudby postaral i o všechny nástroje kromě bicích (ty nahrál jeho dlouholetý spoluhráč Filip Kittnar) a celé album taky zmixoval. Mastering pak provedl věhlasný dánský zvukový inženýr Jacob Hansen (Vola, Katatonia, Evergrey, ..). Grafickou stránku alba měl na starosti osvědčený Gustavo Sazes.

Album, které obsahuje 9 skladeb vyšlo jak na klasickém CD, tak na kazetách. Dostupné je samozřejmě i na všech digitálních platformách.

Martin si na „Parallel World“ přizval také několik hostů. Sam Vallen z australských Caligula's Horse nahrál dvě sóla na kytaru,  Martin Schuster (Martians, Mindwork, Face The Day) otextoval a nazpíval jediný kompletně zpívaný song Hungry Eyes, Karel Žďárský přispěl violoncellem, Barbora Lišková backing vokály a Vaclav Koldus jedním  basovým sólem.

"Každý z nás žije občas ve svých paralelních světech. Jsou to světy tvořené našimi představami, vizemi, sny, přáními, jsou omezené pouze naší myslí a tím kam až si dovolíme se podívat.

Existují nezávisle vedle naší reality, nejsou omezeny hmotou a všechno je v nich možné.

Pro mě je jeden z paralelních světů i hudba.  Je to také svět, který mám spojen s rozličným množstvím barev, což jsem se v rámci možností snažil nějak reflektovat i na novém albu, které není koncepční, ale dá se říci, že název "Parallel World" rámcově vytyčuje jeho celkový obsah.

Co se týče hudební složky, nové album mi celkově přijde přehlednější a ucelenější, co se týká struktury jednotlivých songů. Bude to znít jako otřepaná fráze, ale v daný čas jsem ze sebe vykřesal opravdu maximum toho, kam jsem byl tento materiál schopen dostat jak hudebně, tak i po stránce produkční a zvukové mixáže. Každopádně o nějaký naprostý stylový odklon se nejedná, jsou to stále BETWEEN THE PLANETS, ale vyzrálejší, řekl bych," dodává na adresu nového alba Spacosh.

V těchto dnech se BETWEEN THE PLANETS také připravují na živá vystoupení, která by měla následovat po vydání alba.

Hudba BETWEEN THE PLANETS spojuje ambient, elektronické podklady, art rock a djentem ovlivněný metalový groove a také např. časté post rockové prvky.

Z původně sólo projektu kytaristy, skladatele, zvukového inženýra a producenta Martina Spacoshe (Elbe, Martians ad.) se dostal i na koncertní pódia a už od roku 2015 patří mezi domácí jistoty, která se po druhém albu „Of Inner Sight“ (2017) podívala i na festival Brutal Assault a v červnu 2018 předskočila švédským Meshuggah na jejich pražském koncertu.

 

Související odkazy:

Celé album na YouTube: https://youtu.be/k-PZ3WCdJIU

Digitální platformy (Spotify, Deezer, apod.): https://betweentheplanets.hearnow.com

Bandcamp (Digital, CD, kazeta): https://betweentheplanets.bandcamp.com/album/parallel-world

MARTIANS - KAPELA čLENů MINDWORK A BETWEEN THE PLANETS VYDáVá PRVNí SINGL Z PřIPRAVOVANéHO DEBUTU

05.06.2021

Kapela MARTIANS, v jejíž řadách figurují členové Mindwork, Face The day, Between the Planets a Elbe – tedy Martin Schuster a Martin „Spacosh“ Peřina, připravuje na podzim vydání debutového alba.

    MARTIANS je zatím na scéně stále poměrně nové jméno. Za sebou mají teprve dva singly, z nichž druhý „Story of the End“ se nějakou dobu držel např. i v hitparádě Velká Sedma na Radiu 1. Ještě letos však kapele vyjde plnohodnotné album, které se oproti dříve vydaným singlům ustálilo převážně v hájemství alternative rocku. Album má hudebně blízko spíše ke kapelám jako Radiohead, Steven Wilson, Sigur Ros, apod. 

Do vydání alba kapela plánuje uveřejnit několik singlů. První z nich „A Soul of New Days“ si můžete poslechnout už teď. „Víc jak před 3 lety jsem s Martinem Spacoshem založil hudební projekt. Vzhledem k tomu, že jsme oba dost žánrově rozkročený, nebylo na začátku jasný, jakým směrem se bude ubírat. A tak první náš song („Conjuring“) byl experimentálně metalovej a druhej zase jemnej a zasněnej („Story of the End“). Deska, ke které jsme se za tu dobu dopracovali, je nakonec rocková a zároveň křehká. A pokud můžu soudit a nebude to znít moc domýšlivě, je na ní zachycena čistá láska k hudbě obou z nás,“ uvádí na adresu prvního singlu Martin Schuster.

Bubny na album nahrál zkušený Roman Vícha (Ewa Farna, Muff, atd), desku mixoval Matouš Godík (Machinarium, Floex, Bratři Orffové, - 123 min, atd) a o grafickou stránku se postaral Aleš Fulín, který stojí např. za grafikou pro kapelu Zrní.

 

Související odkazy:

Singl A Soul of New Days“https://youtu.be/EhrvDOO8giI

FB Martians: https://www.facebook.com/martiansproject

Instagram Martians:

https://www.instagram.com/martians.band/

VLTAVA ODDáLí ZáNIK NAší CIVILIZACE ALBEM „SPASS MUSS IMMER SEIN“

07.04.2021

Ikona tuzemské písňové tvorby, skupina Vltava, intenzivně pracuje na novinkovém albu „Spass muss immer sein“. To vyjde u příležitosti 35. výročí vzniku kapely.

   „Na nové desce jsme začali pracovat už dlouho před zákazem veřejného vystupování, ale nejvíc práce jsme vykonali během něj. Také proto, abychom se úplně nezbláznili,“ uvádí zpěvák, kytarista a tvůrce textů Robert Nebřenský. „To naše, více než dvouleté setkávání nad novými písničkami patřilo k tomu nejlepšímu, co se nám podařilo zažít. Byly to takové šťastné útěky do svobodného a radostného světa, který nám nemůže nikdo vzít...,“ dodává. Vltava pokračuje ve svém působení v aktuální sestavě Robert Nebřenský (kytara, zpěv), František Svačina (klávesové nástroje), Tomáš Uhlík (basová kytara), Ondřej Pomajsl (bicí nástroje) a Ondřej Klímek (saxofony, flétna), která je již známá z posledního řadového alba „Čaroděj“. Kromě Roberta Nebřenského se však na chystanou novinku zapojí do zpěvu i všichni ostatní členové skupiny. Vydání nového CD a LP doplní i aktualizovaná verze zpěvníku „Hurá, písničky“. Vše má být financováno s pomocí Tříkloboukové sbírky založené na portálu Hithit.com.

 

   A co dále prozradil o novém albu frontman Vltavy Robert Nebřenský?

   „Tvořit něco nového nám pomohlo přežít. Teď bychom se o výsledky našeho tvůrčího zápalu a někdy i zápolu rádi podělili, protože věříme, že také našemu publiku mohou být nové písničky vítaným potěšením a potřebnou vzpruhou.“

   „Pokud máme dělat novou desku, tak musíme přece chtít, aby byla nejkrásnější na světě. Jinak to nemá cenu. A pozitivní! Na tom jsme se shodli. Kde tu krásu ale dneska brát? O čem to všechno má být? První z 16 skladeb nového alba, kterou jsme nazkoušeli, byla píseň Zahrada. Skladba o zapomenutých zákoutích odložených lásek. To bylo na začátku roku 2018. Tehdy jsme ještě netušili, jaká dobrodružství nás čekají a jakým směrem se deska bude dále vyvíjet. Stal se však zázrak, který už přijímáme jako přirozenou součást skutečné tvorby - písně se začaly samy slétat jako ptáci. Jakoby je se všemi vůněmi prapodivných nočních květů lákala ta naše prvotní Zahrada. Postupně nám do ní přistálo opravdu pestré hejno...“

   „Na albu najdete písně inspirované dětstvím, vzpomínkou na dětství, písně inspirované otcovstvím a také synovstvím, jestli mohu použít takové slovo. Pak láska, staré zkušenosti, něco z minulých životů, jako vždy, vlastně je to hodně deska o zkušenosti. Nic nezralého, některá témata jsem v sobě nechal převalovat desetiletí.“

   „Také se stalo to, čemu bych nevěřil - dvě další dokončené písně se na album nedostanou, protože byly nějak odjinud, ač také „o zkušenosti“, jakoby barevností z jiné palety, ale rozpoznat se to dalo až ve zkušebně. Ukázalo se, že co dokáže projít skrze mě, nemusí projít kapelou, aby to zůstalo věrohodné.“

   „Proč ten německý název alba? Ten je citací části textu písně Tati, haló!, ve které se - kromě češtiny - zpívá ještě slovensky a maďarsky a připomíná naše monarchické kořeny. Píseň je pojata ve stylu císařsko-královského rock'n'rollu. To je takový náš rock'n'roll, který nezní moc americky a pravému rock'n'rollu je skoro výsměchem, ale jenom skoro. Má v sobě něco strejcovsky usedlého a poťouchlého zároveň, přitom je v něm i kus nostalgie, zavátost starých časů, prostě styl-vzpomínka. Taková forma vyhovuje obsahu, kterým je vzkaz otci na Onen svět. Ano, mému otci.“ 

   „Často se mě někdo ptá, co hrajeme za styl. Moje odpověď se zdá pyšnou, ale já vím, že opravdu máme svůj Vltava styl. Kromě toho pro naše působení není styl důležitý, jako šíření jistého typu měkké, ale do hloubky jdoucí a zasahující energie, která ze všech emocí nakonec v posluchači splete copánek radosti.“

   „Vltava je idealistický projekt k záchraně světa. Svým koncertním působením a vlivem skladeb z dosavadních šesti řadových alb kapela zatím oddálila zánik naší civilizace minimálně o několik let.“


Související odkazy:
http://www.vltava.at/
Facebook – hudební skupina Vltava
Tříklobouková sbírka: https://www.hithit.com/cs/project/9669/vltava-spass-muss-immer-sein-trikloboukova-sbirka
 

LENA YELLOW VYDáVá EP NA CHVíLI. SOUL-JAZZOVý PROJEKT PřEDSTAVUJE OCHUTNáVKU čESKé TVORBY.

08.09.2020

Soulová zpěvačka a autorka Lena Yellow představí během podzimu nové EP Na chvíli, které volně navazuje na debut Positivity (2014). Novinka opět kombinuje propracované aranže, skvělé hráčské výkony a emotivní náboj vícehlasů. Ve čtyřech autorských písních Lenky Jankovské a skladatele Tomáše Sýkory zazní vedle tvorby v angličtině i české texty. EP vyjde 24.9.2020 v distribuci Supraphon a pilotní singl Pokolikáté bude premiérovat Radio 1.

 

EP Na chvíli je složeno ze čtyř singlů. One-Two-Three a Let's do it all přímo navazují na debut Positivity. Hudebně se na nich podílel také australský zpěvák Yannick Tevi (Vanua2). Sálá z nich inspirace afro-americkým soulem, popem a jazzem. Samostatně vyšly už v roce 2016. Singl One-Two-Three, ke kterému byl natočen videoklip, byl v roce 2018 oceněn americkou Akademií Music Awards - The Best Song R&B/Soul. V roce 2018 vznikly druhé dva singly - Na chvíli a Pokolikáté. Ty budou mít na EP svou premiéru a zároveň představí i českou tvorbu projektu. Vokály zde podpořily zpěvačky Annamária Cecília d‘Almeida, Marta Kloučková a Diva Baara.

„Původně jsme s Tomášem pracovali na druhém albu, které mělo být celé v češtině. Zároveň jsem cítila, že se uzavírá další etapa v mém životě a že moje momentální hudební nastavení je více intimní a akustické. Proto jsem se rozhodla vydat čtyři skladby, které vznikaly v průběhu let 2016–18 a jsou ještě ve velkém obsazení, na jednom společném EP,“ říká Lena Yellow.

„Když jsem přemýšlela, kdy ho vydat a jak by se mělo jmenovat, zvolila jsem název podle skladby Na chvíli, kterou jsem napsala pro svého muže a našeho syna, kteří pro mě byli a jsou velkou inspirací. Datum vydání bude tedy v den synových narozenin. EP Na chvíli je pro mě esencí vděčnosti za každý okamžik, který prožíváme,“ dodává.

Zpěvačka a autorka Lenka Jankovská alias Lena Yellow (Yellow Sisters, Mateřská.com) a skladatel a pianista Tomáš Sýkora (Nedaba, wrgha POWU orchestra, držitel ceny Anděl v kategorii Jazz) se hudebně propojili v roce 2011. Jejich spolupráce vyústila v autorské soul-jazzové album Positivity, které pokřtili na podzim 2014. Ke spolupráci byly přizváni vokalisté z Bostonské Berklee College of Music, australský zpěvák Yannick Tevi, Annamária Cecília d'Almeida a hráči z domácí scény: Adam Koller (bicí, perkuse), Tomáš Fuchs (kytara), Miloš Klápště (baskytara, kontrabas). Album se nahrávalo v Biotech Studiu u Ecsona Waldese. Jejich první singl Fever zabodoval v semifinále mezinárodní soutěže Unsigned Only 2014. Po vydání alba se muzikanti vydali na Positivity Tour, kterou zakončili jako support světoznámých Incognito v Lucerna Music Baru v Praze. V roce 2019 hostování zopakovali, tentokrát na turné k příležitosti 40. narozenin Incognita.


Související odkazy:

 

www.lenayellow.com

https://www.facebook.com/lenayellowmusic/

Videoklip One-Two-Three

Videoklip Fever

Videoklip Pramen

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE VYDÁVAJÍ DESKU A VYRÁŽÍ NA DRUHOU ČÁST TURNÉ

03.02.2020

KRÁSKA A ZVÍŘENÝ PRACH – tak se jmenuje v březnu 2020 vycházející nové album Dana Bárty a formace Illustratosphere. Dlouho slibovaná a pečlivě ošetřená novinka obohatí zvuk letošního jara, neboť k vydání se bezprostředně váže druhá část koncertní šňůry ZVÍŘENÝ PRACH TOUR, která odstartuje
14. března v Bystrém v Orlických horách. Pražský koncert v Divadle Archa, kde Dan Bárta s kapelou své páté album pokřtí, proběhne 15. března a pak bude následovat dalších devatenáct vystoupení v českých, moravských
a slovenských městech.

Dvacet let od vydání první desky a šest let po zatím poslední Maratonice natočili
v bratislavském studiu LVGNC Dan Bárta & Illustratosphere nové řadové album. "Myslím, že je to vyzrálá, dobrá deska, kompaktní a přitom pestrá. Zase jsme o kousek dál v tom, jak se vyjádřit jasněji a stručněji. A Kráska a zvířený prach je navíc o něco osobnější a poněkud angažovanější než předchozí alba", říká Dan Bárta, autor všech českých textů a mnoha písní. Po všech těch letech už máme svůj výraz, svou poetiku a rukopis, ke kterému vydatně přispívá autor a aranžér Filip Jelínek, i zvuk, což je zase doména Míry Chyšky. Jak se totiž jeden každý plácáme po světě, který se nám mění pod rukama a před očima, nutně se měníme i my – jako lidi, jako hráči, jako autoři. A máme kompaktní rytmiku, Robert Balzar, který "obsluhuje" basu i kontrabas je stálice kapely a Martin Valihora se na výsledné podobě alba podepsal výrazně – málo platné, je to nový člen, umí hrát a my jsme spoluhrající těleso. Na desce, co do stylu i dynamiky tradičně široce rozprostřené, se mezi jedenácti zbrusu novými skladbami objeví i dvě písně s anglickými texty od Alžběty Plívové a Bártův debut ve slovenštině.

Kráska a zvířený prach se poprvé představí v rámci česko – slovenského turné, které bude probíhat od 14. března do 21. května. Koncerty budou opět v režimu, co den, to vystoupení.Já to tak mám rád, hrát ze dne na den, být pořád s lidmi, muzikanty a písněmi, i když to někdy dře. Šňůra ale má být intenzivně prožitý čas“, upřesňuje Dan Bárta.

Kapela vystoupí v plném složení, jež tvoří kromě Dana Bárty kontrabasista a baskytarista Robert Balzar, klávesista Filip Jelínek, kytarista Miroslav Chyška a slovenský bubeník Martin Valihora.

 

Zvířený prach tour

14. 3. Bystré v Orlických horách

15. 3. Praha – Divadlo Archa

16. 3. Jihlava

17. 3. Nový Jičín

18. 3. Frýdek – Místek

19. 3. Otrokovice

20. 3. Olomouc

21. 3. Bruntál

22. 3. Rapotín

25. 3. Písek

26. 3. Kladno

27. 3. Hradec Králové

1. 4. Děčín

2. 4. Liberec

3. 4. Karlovy Vary

17. 5. Nové Zámky (SK)

18. 5. Trenčín (SK)

19. 5. Nymburk

20. 5. Český Krumlov

21. 5. Tábor

DEBUTOVé ALBUM PíSNIčKářE MILANA URZY NAVAZUJE NA TRADICI čESKéHO FOLKU

22.01.2020

Milan Urza, frontman známé alternativní skupiny První Hoře, básník a potměšilý bard, vydává debutové sólové albumMálem bych zapomněl...“

Milan Urza je pro tuzemské alternativněji naladěné posluchače spojen především se skupinou První hoře, se kterou natočil v roce 2008 přelomovou desku „Lamento“ ověnčenou cenami Anděl (Album roku v kategorii Hard & Heavy) a Břitva (Album roku a Album desetiletí). S aktuálně vydanou sólovou deskou se představuje jako folkový písničkář, rozkročený mezi intimní melancholií a říznějšími polohami na pomezí dřevního country. Poetické české texty jsou nezvykle osobní výpovědí o nelehké životní situaci a cestě, která z ní vedla ven. Milan Urza svým debutovým počinem navazuje na to nejlepší z tradice českého folku a country. O tom svědčí i vydání u labelu Galén, dvorního vydavatelství Vlasty Třešňáka, Vladimíra Merty nebo Jablkoně.

CD „Málem bych zapomněl…“ bude pokřtěno 28. 2. v pražském Klubu Letka. Jako speciální host vystoupí Robert Nebřenský (Vltava), a to unikátně se svým sólovým programem.

K písni „Kdybys měl na vybranou“, volně inspirované myšlenkou Hermanna Hesseho, vznikl i první videoklip, natočený v ruině barokní kaple uprostřed krajiny na Klatovsku: https://www.youtube.com/watch?v=rxw3lMelgAI

 

FB Milana Urzy: https://www.facebook.com/MilanUrzaSolo

Album ke koupi v mp3: https://www.supraphonline.cz/album/524595-malem-bych-zapomnel  

TOMáš KOčKO & ORCHESTR VYRáží NA „KRAčúNOVSKé“ TURNé

27.11.2019

Tomáš Kočko & ORCHESTR vyjíždí na tradiční kračúnovskou šňůru. Úvodní vystoupení se uskuteční 30. listopadu v Novém Městě na Moravě. Celkově kapela navštíví v průběhu turné 17 měst.

Program série předvánočních neboli kračúnovských (Kračún - staroslovanský název pro Vánoce) koncertů Tomáše Kočka & ORCHESTRU bude tvořit převážně repertoár z alba „Koleda“. To bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii album roku world music. Půjde o známé lidové koledy v jedinečných aranžích, ale i o vánoční autorské písně Tomáše Kočka. Nebudou chybět ani vybrané skladby napříč všemi vydanými alby a jedna novinka. Kočko již prozradil: "Pomalu sbíráme materiál na album evropských koled. Dá to víc práce, než jsme si původně mysleli, ale chceme mít album perel a ty se rády skrývají. Nicméně, jednu z nich zařadíme i do repertoáru letošní Kračúnovské šňůry." Se známou skladbou „Hej koleda“ pak kapela chystá pro své fanoušky specialitu – měření decibelů při zpěvu publika a porovnání síly jednotlivých měst.

    Pomyslný vrchol turné bude představovat koncert v brněnském SONO Centru 11. prosince, kde se poprvé představí s adventním programem. Více informací o chystaných koncertech naleznete průběžně na webových stránkách http://kocko.cz/.

 

Termíny adventních koncertů:

30/11 Rozsvícení vánočního stromu / Nové Město na Moravě / Vratislavovo nám.

01/12 Žďár nad Sázavou / Café u tety Hany

06/12 Beroun / Jiná káva

07/12 Vánoční jarmark na hradě Lipý / Česká Lípa / Vodní hrad Lipý

07/12 Praha / Kaštan

08/12 Lanškroun / nám. J. M. Marků

09/12 Rapotín / Kulturní dům

11/12 Brno / SONO Music Centrum

13/12 Písek / Divadlo Pod Čarou

14/12 Luže / Hrad Košumberk

15/12 Lomnice nad Lužnicí / Kostel sv. Václava

16/12 Kladno / Dundee Jam

17/12 Březnice / Kulturní dům

18/12 Vsetín / MC Lapač

19/12 Velká nad Veličkou / Kulturní dům

20/12 Nový Jičín / Masarykovo náměstí

22/12 Advent ve Šternberku / Šternberk / Hlavní náměstí

 

Klip „Hej koleda“ na Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=FNXyA0yPoCA

PRVNí HOřE PřEDSTAVUJí NOVý VIDEOKLIP

16.06.2019

Alternativní stálice První Hoře, držitelé cen Anděl nebo Břitva desetiletí, představuje nový videoklip k písni „Malej pán“.

Klip byl natočen během letního dne za pomoci věrných fanoušků a skupina si k němu sama napsala scénář. Ústřední postava s diskokoulí místo hlavy je zároveň maskot z přebalu aktuální desky „Křehký mechanismus pozemského štěstí“ a mladší bratr lídra kapely Milana Urzy. „Narodil se s tímto vzácným handicapem, který postihne jednoho člověka z miliardy a který podle lékařů mohl zapříčinit častý poslech Michala Davida během těhotenství mojí matky,“ vysvětluje Urza a dodává: „Píseň Malej pán patří k nejoblíbenějším peckám z aktuální desky. Pojednává o tom, jakou úlevu může přinést, když se člověk dobrovolně vzdá přehnaných ambicí a prostě se vědomě rozhodne být malým pánem. Přestane se hnát za iluzí úspěchu a začne prostě a jenom žít.“

Související odkazy:

Videoklip Malej pán:

https://www.youtube.com/watch?v=xX_SzGmleT8&fbclid=IwAR24Oyg0Hiqpp5vUM7vXCYdiWCDr3fc1PN_CLh2Z-LyHyGnNdnitNY25wMw

Aktuální album k poslechu: https://prvnihore1.bandcamp.com/album/k-ehk-mechanismus-pozemsk-ho-t-st

PRVNí HOřE SE VRACí NA PóDIA KONCERTEM V PRAZE

31.05.2019

Samozvaní vládcové futuristického punku První Hoře se po delší odmlce vracejí na pódia. Pro svoji návratovou šou zvolili rodinné, intimní prostředí dejvické Klubovny, která se zaplní pověstnou explozivní energií i porcí lyrického zadumání. Pětice zahraje to nejlepší ze svojí tvorby včetně skladeb z posledního alba Křehký mechanismus pozemského štěstí, ověnčeného hned dvěma hlavními cenami Břitva za rok 2017. Na koncertě kromě toho proběhne premiéra videoklipu k písni Malej pán. Předprodej vstupenek probíhá přes portál goout.net.

Související odkazy:

FB událost: https://www.facebook.com/events/383153782509238/

Předprodej: https://goout.net/cs/koncerty/prvni-hore/doeae/+bxjtl/

Aktuální videoklip: https://www.youtube.com/watch?v=S6XjVT0bnTg

Aktuální album k poslechu: https://prvnihore1.bandcamp.com/album/k-ehk-mechanismus-pozemsk-ho-t-st

Další odkazy: www.prvnihore.cz,

http://bandzone.cz/prvnihore

https://www.facebook.com/prvnihoreofficial

VLTAVA PřIVEZE NáKLAD šTěSTí JIž PříšTí čTVRTEK DO PALáCE AKROPOLIS

09.05.2019

Legendární kapela Vltava v čele se zpěvákem, kytaristou, hercem a tvůrcem textů Robertem Nebřenským představí 16. května v Paláci Akropolis box šesti řadových alb s názvem „Náklad štěstí“. Doplní ho však zároveň novinka raritních nahrávek pojmenovaná „Diamantové boty ve dvířkách kamen“.

Pražský Palác Akropolis si skupina Vltava ráda rezervuje na koncerty, které jsou něčím mimořádné. Před třemi zde křtila své album „Čaroděj“ a v loňském roce tu uvedla premiéru programu „Marx, Engels, Beatles po 20 letech“ u příležitosti znovuvydání slavného stejnojmenného alba. Vltava, která svou neodvozenou poetikou a nezaměnitelným autorským stylem patří mezi naše nejpůvodnější kapely, letos v tomto sálu představí nový program „Náklad štěstí“. Ten souvisí se souborným vydáním všech řadových alb Vltavy se stejnojmenným názvem a novinkového alba raritních nahrávek „Diamantové boty ve dvířkách kamen“. Objeví se v něm skladby, které z pódia dlouho nebo dosud nikdy nezazněly. Kapela však nabídne kromě raritních písní z dávných dob a známých hitů ze všech období existence také nejnovější tvorbu z připravovaného alba. Dle varování kapelníka Roberta Nebřenského „…svět, vytvořený v Nákladu štěstí, poskytuje již dostatečný prostor pro kvalitní život pouze v něm.“ Upozorňuje tak na riziko potíží při pokusech o návrat do běžné reality.

Začátek koncertu je naplánován na 19:30, vstupenky jsou k zakoupení na portálu goout.net.

Aktuální sestava:

Robert Nebřenský - kytara, foukací harmonika

František Svačina - klávesové nástroje, akordeon

Tomáš Uhlík - basová kytara

Ondřej Pomajsl - bicí nástroje

Ondřej Klímek - saxofony, flétna

Související odkazy:

http://www.vltava.at/

Facebook – hudební skupina Vltava

http://palacakropolis.cz/

https://goout.net/cs/koncerty/vltava/ljvpc/+niwml/ - předprodej vstupenek

https://www.facebook.com/events/2253108841625329/ - FB event

PALáC AKROPOLIS BUDE PATřIT 22. KVěTNA KACířůM

29.04.2019

Hudební legenda INSANIA pokřtí podruhé Kacířův kancionál a přiveze do Prahy moravského Muchu i tekutou černou tmu. Křest provokativní knihy nabité energií hříchu, třaskavými tématy a chytrým humorem proběhne 22. května v Paláci Akropolis.

Po brněnském křtu v SONO Music Centru čeká Kacířův kancionál a INSANII druhý stěžejní večer, který se uskuteční čtvrtou květnovou středu v pražské Akropoli. Na úvod večera zahraje Smrtislav a mezi hosty dále nebude chybět Vladivojna La Chia, ilustrátor kOki a celý tým Kancionálu, který se na vydání knihy podílel. Na fanoušky však čeká i specialita v podobě tekuté tmy - na čepu i v lahvích bude k mání India Black Lager Insania 13 z minipivovaru Mazák. Ve foyer klubu bude dále instalována výstava autora ilustrací knihy, „moravského Muchy“, tatéra Jakuba kOki(R) Dobeše, který si s Insanií rovněž zazpívá. A možná přijde i Alexandr Hemala …

Kacířův kancionál aneb Insania mezi nebem a peklem je kniha ilustrovaných textů Insanie komentovaných ze záhrobí sociálních sítí filosofy a duchovními revolucionáři, mediálními ikonami, vrahy a jinými dobovými figurami, ale i samotným Bohem a Ďáblem; a tajemným Joem. Ten po 30 letech existence kapely možná konečně odhalí svou identitu. Kancionál obsahuje 324 stran svatokrádežných ilustrací a fascinující grafiky ve čtvercovém formátu velikosti vinylu a velkorysém provedení, které překvapí i ostřílené hudební a knižní fajnšmekry. Kniha žije dvojím životem díky skrytému paralelnímu obsahu, jehož animace a grafiku lze zobrazit pouze za pomocí aplikace pro chytré telefony. Titul vychází u vydavatelství Yinachi a je možné ho pořídit na koncertech Insanie, v knihkupectvích či přímo v e-shopu distributora Kosmas.

Související odkazy:

http://www.kaciruvkancional.cz/

http://www.insania.cz

http://www.facebook.com/insaniacz

https://www.facebook.com/events/829570974053051/ - FB event

https://goout.net/cs/koncerty/insania+smrtislav/cvjvd/+lvyil/ - předprodej vstupenek

http://bandzone.cz/insania

https://youtu.be/YwXuOEvIBLc – videoklip Ať kypí žluč

http://twitter.com/outsania

SKUPINA BEHIND THE DOOR SLAVí PATNáCTINY

24.03.2019

Kapela Behind the Door v letošním roce oslaví už 15 let, a to její členové nejsou žádní kmeti - jsou to čerství třicátníci. Jak je to možné? Hrají spolu od mala a dozráli ve velmi originální projekt, repertoárově postavený výhradně na autorských kompozicích z dílen všech jejích členů. Skupinu tvoří muzikanti, kteří jsou součástí předních kapel české rockové a popové scény, jako jsou Čechomor, Sexy Dancers, Vltava nebo David Stypka & Bandjeez. V Praze oslaví své výročí 30. března v klubu Jazz Dock.

Tvorba Behind the Door čerpá snad ze všech zákoutí hudby – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace fusion, latinjazzu, moderního jazzu, ale i smooth jazzu, nebo dokonce popu, folku, rocku, nebo vás může překvapit melodie velmi blízká vážné hudbě. Kromě cesty kolem hudebního světa čeká na posluchače především instrumentální vyprávění příběhů okořeněné málo slyšeným humorem. U příležitosti výročí patnáct let od svého vzniku připravilo toto sexteto turné. Postupně zahraje v Písku, Dyjici, Praze, Tišnově, Ostravě, v rodném Frýdku-Místku a Opavě. Pražský koncert v klubu Jazz Dock začíná v 19:00, vstupenky jsou k zakoupení od 150 Kč.

Web:

http://www.behindthedoor.cz/

https://www.facebook.com/BTDOOR

Termíny turné:

28.3. Písek

29.3. Dyjice

30.3. Praha

2.4. Tišnov

3.4. Ostrava

5.4 Frýdek-Místek

6.4. Opava

TOMáš KOčKO & ORCHESTR SLAVí DVACET LET OD VYDáNí PRVNíHO ALBA

08.03.2019

Kapela Tomáš Kočko & ORCHESTR slaví význačné jubileum a k této příležitosti naděluje znovunatočenou desku Sadné zrno. Ta společně s dvacet let starým debutem Horní chlapci vzdala hold valašskému básníkovi Ladislavovi Nezdařilovi. Vydání bude v letošním roce doprovázet tematicky laděná série koncertů.

Tomáš Kočko & ORCHESTR vydali před dvaceti lety své debutové album Horní chlapci, které bylo sestaveno ze zhudebněných Nezdařilových básní. Ladislav Nezdařil však ve stejném období nečekaně odešel. „Věděl, že album připravujeme, těšil se na něj a… nestihli jsme to,“ vzpomíná Tomáš Kočko.

U počátku tandemu Nezdařil – Kočko stál Petr Ulrych, který seznámil tehdejšího studenta JAMU v Brně Tomáše Kočka s Nezdařilovou poezií a vybídl Tomáše ke zhudebnění Nezdařilových textů. Většina písní tak vznikla v Brně, kde dodnes skupina Tomáš Kočko & ORCHESTR každoročně, vždy na jaře, věnuje jedno vystoupení výhradně poezii Ladislava Nezdařila. Koncerty se konají v klubu Stará Pekárna. Zde se také aktuálně uskuteční 18. března křest nově vydaného alba Sadné zrno. 28. března pak proběhne druhé pokřtění v básníkově rodišti Rožnově pod Radhoštěm v Kině Panorama. Album Sadné zrno bylo druhou deskou obsahující zhudebněnou Nezdařilovu poezii. Tehdy nebylo určeno k prodeji, stalo se součástí poloviny nákladu nového vydání básnické sbírky Horní chlapci. V současnosti je tento komplet vyprodán. “Přišlo mi škoda, že ta deska už není a nemůže být. Původní master už je po těch letech někde v propadlišti dějin a s ním i tisková data bookletu…“ objasňuje Kočko a zakončuje: „Tož jsme si s kapelou udělali radost a k tomu výročí jsme tu desku nahráli znova. Včetně dvou nových písní.“

INSANIA PřEDSTAVí NA TURNé KACířůV KANCIONáL

18.02.2019

Koncem února 2019 odstartuje INSANIA sérii koncertů Kancionál Tour. Turné se uskuteční na podporu unikátního projektu multimediální knihy Kacířův kancionál, souboru ilustrovaných textů INSANIE komentovaných historickými figurami, vrahy, filozofy, revolucionáři, ďáblem i Bohem formou diskusí na sociálních sítích.

Kacířův kancionál představuje provokativní a z výtvarného hlediska nádherně zpracovanou knihu, která má ambice zaujmout nejen fanoušky kapely. Poly, jako autor textů, oslovil před dvěma lety tatéra a fenomenálního kreslíře kOkiho, aby v utajení převedl texty do ikonických obrazů, výjevů a komiksů a z této spolupráce vznikl jakýsi podvratný obrázkový zpěvník. Kniha má i svůj paralelní skrytý obsah, jejž bude možné dešifrovat pomocí aplikace Insania pro smartphone. Titul vychází pod hlavičkou Yinachi, kteří se podíleli na vydání např. výpravné trilogie Kmeny o městských subkulturách. Turné Kacířského kancionálu naváže na úspěšné SPAM Tour k aktuálním albu Na počátku byl spam, nominovanému na cenu Anděl 2017 v kategorii „Alternativa“. Kacířův kancionál bude možné zakoupit na jednotlivých zastávkách turné a INSANIA ji pokřtí na dvou stěžejních koncertech: 23.3. v Brně (Sono Centrum) a 22.5. v Praze (Palác Akropolis).

Hostem večera v Sono Centru budou vyškovští Dark Gamballe. Na pódiu se s Insanií objeví i Adéla Elbel a autor ilustrací kOki. Výjimečnost večera podtrhne i ochutnávka speciálního černého piva Insania (India Black Lager) z pivovaru Mazák a uvnitř obří koule Sono Centra budou vystaveny zvětšené reprodukce ilustrací z Kacířova kancionálu.

Kancionál tour:

23.2. Trutnov / 1.3. Polička / 2.3. Hranice / 23.3. Brno / 29.3. Ostrava / 30.3. Vsetín / 5.4. Plzeň / 6.4. Loket / 12.4. Jablonec nad Nisou / 13.4. Litvínov / 22.5. Praha

Související odkazy:

http://www.kaciruvkancional.cz/

http://www.insania.cz

http://www.facebook.com/insaniacz

http://bandzone.cz/insania

https://youtu.be/YwXuOEvIBLc – videoklip Ať kypí žluč

http://twitter.com/outsania

 

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE VYRážEJí NA DRUHOU čáST TURNé MEZI VRCHOLY

30.10.2018

První prosincový den odstartuje kapela Illustratosphere v Uherském Brodě zimní pokračování turné MEZI VRCHOLY. Bude mít šestnáct zastávek včetně pražského koncertu v Kongresovém centru s Komorní filharmonií Pardubice, který se uskuteční 5. ledna. V sestavě nebude chybět ani nováček, bubeník Martin Valihora, jenž účinkoval třeba v kapelách Prúdy či Collegium Musicum a také ho proslavila spolupráce s japonskou jazzovou klavíristkou Hiromi Uehara. Hrát se budou písně starší i ukázky z připravovaného již pátého alba.

Pětice špičkových muzikantů dokázala zdánlivě nemožné a s posluchačsky nepředvídatelnou hudbou s přesahy do jazzu i world music se jim podařilo oslovit širší publikum a zařadit se tak k nejúspěšnějším hudebním skupinám v Česku. Svědčí o tom nejen hudební ceny, počty prodaných alb, ale také návštěvnost koncertů. Aktuální turné MEZI VRCHOLY odstartovalo v březnu ve Znojmě. Kapela v rámci jarní části šňůry koncertovala napříč Českou republikou až do 23. května, kdy ukončila svou první část koncertem s Komorní filharmonií Pardubice v jejich domovském městě. Charismatický Dan Bárta, prvotřídní Illustratosphere a síla orchestru pod vedením dirigenta Jana Kučery vytvořili jedinečnou atmosféru. Zazněly nejen skladby z dílny Illustratosphere, ale i takové, které, jak řekl Dan Bárta, patří do kategorie "věčná škoda, že jsme si je nenapsali sami".

Taktéž zimní část turné startující v prosinci bude ukončena společným vystoupením Illustratosphere a Komorní filharmonie Pardubice. Pomyslnou tečkou za celým turné MEZI VRCHOLY bude jejich společný koncert v rámci festivalu České doteky hudby v pražském Kongresovém centru. 

 

Mezi vrcholy tour 2018

1. prosince Uherský Brod, 2. prosince Kroměříž, 3. prosince Olomouc, 4. prosince Jeseník, 5. prosince Martin /SK, 6. prosince Nové Mesto nad Váhom /SK, 7. prosince Valašské Meziříčí, 8. prosince Karlovy Vary, 9. prosince Hostivice, 10. prosince Hořovice, 11. prosince Bílina, 12. prosince Liberec, 13. prosince Valtice, 14. prosince Litomyšl, 19. prosince Brno a 5. ledna Praha /Festival České doteky hudby

TOMáš KOčKO & ORCHESTR ZAHRAJí V SONU NEJžáDANěJší SKLADBY

15.10.2018

Tomáš Kočko & ORCHESTR zahrají 24. října v brněnském SONO Music Centru průřez svými nejžádanějšími skladbami.

Tomáš Kočko & ORCHESTR opětovně přichystali na říjen speciální koncert do prostoru brněnského SONO Music Centra. Letos nabídnou program sestavený na základě oblíbenosti skladeb na streamovacích portálech. V rámci koncertu pojmenovaného „Pecky všecky – naše nejžádanější písničky“ tak zazní např. písně „Severská“, „Tanečnica“, „Pohanská“, „Na vrch Lopeníka“, „Hučí hora“ a mnoho dalších. "Upřímně, může za to  OSA... Poskytuje nám autorům elektronické statistiky užití  našich skladeb a když jsem se díval, která že naše písnička je u našich posluchačů na YouTube, iTunes, Spotify atd., prostě na streamu ta TOP, napadlo mě, že streamováním nám posluchači vlastně dávají najevo, co by od nás rádi slyšeli na koncertech. Tož jsme to vzali do hry a v SONO uslyší naši fanoušci písně z prvních 20 příček na streamu,“ objasnil k vystoupení Tomáš Kočko. „Samotného mě překvapilo, které to vlastně jsou..." dodal.

Začátek vystoupení je naplánován na 20:00, vstupenky jsou v prodeji v místě konání nebo přes portál goout.cz.

PRVNí HOřE ZAHRAJí 3. KVěTNA V PRAžSKé KLUBOVNě

29.04.2018

První Hoře + Schrödingerova kočka, 3. 5., Praha, Klubovna

Ve čtvrtek 3. května se otřese v základech pražská Klubovna. Avantgardní První Hoře se z větších klubů vrátí do komornějšího prostředí, které jejich energické smršti mimořádně sluší. Představí novou a superlativy ověnčenou desku „Křehký mechanismus pozemského štěstí“, výběr toho nejlepšího ze starší tvorby a také několik skladeb, které už kapela hraje jen svátečně. Jak host vystoupí Schrödingerova kočka, která v sobě snoubí to nejlepší z tradice undergroundu a alternativy. Lístky kupujte v předprodeji na https://goout.net/cs/koncerty/prvni-hore+schrodingerova-kocka/uhqqc/#%22T%22:%222018-05-03T19:30:00%22

 Související odkazy:

FB událost: https://www.facebook.com/events/558430274510091/

Aktuální album k poslechu: https://prvnihore1.bandcamp.com/album/k-ehk-mechanismus-pozemsk-ho-t-st

Web kapely: www.prvnihore.cz

http://bandzone.cz/prvnihore

NEHORáZNá ADéLA ELBEL A INSANIA SPOLEčNě V NOVéM KLIPU

05.04.2018

INSANIA přichází s provokativním videoklipem na písničku „Ať kypí žluč“ z aktuálního alba „Na počátku byl spam“. To bylo mj. nominováno na hudební cenu Anděl. INSANIA v něm spojila síly se „stand-up“ komičkou Adélou Elbel, která je i spoluautorkou scénáře. Klip metaforicky útočí na sociální sítě a jejich nadužívání bez sebereflexe.

Kultovní crossoverová kapela INSANIA se spojila pro aktuální videoklip „Ať kypí žluč“ z poslední desky „Na počátku byl spam“ s Adélou Elbel, moderátorkou, „stand up“ komičkou a členkou skupiny Čokovoko. Skupina si byla vědoma, že v případě téhle skladby zachází s výbušným materiálem a měla v úmyslu natočit drzý, nekompromisní klip s nadhledem, který bude svým pojetím vybočovat. „Vzhledem k drzosti té písničky nás hned napadla Adéla. Protože je vtipná, kontroverzní a nebojí se rýpnout do živýho,“ vysvětluje frontman Poly. Adéla přinesla spoustu vlastních nápadů, které video výrazně opepřily. „Všechny výrazy jsou odpozorovaný z reálných komentářů,“ dodává. Autorem klipu je Radek Mauer, alias DNT2, který už s INSANIÍ spolupracoval na klipech „Joe si nepohlídal záda“, „Nebe a Nietzsche“ nebo „Božská komedie“

INSANIA v současnosti pokračuje v úspěšném SPAM tour a připravuje se na letní festivalovou sezónu.

Související odkazy:

https://youtu.be/YwXuOEvIBLc – videoklip Ať kypí žluč

http://www.insania.cz

http://www.facebook.com/insaniacz

http://bandzone.cz/insania

http://twitter.com/outsania

VLTAVA NABíDNE SPECIáLNí KONCERT A REEDICI SVé PřELOMOVé DESKY

26.03.2018

Skupina Vltava nabídne speciální koncert a reedici přelomové desky. Kultovní album Marx, Engels, Beatles se dočká živého provedení s hosty.

Vltava v čele se zpěvákem, kytaristou, hercem a básníkem Robertem Nebřenským chystá svým příznivcům nadělit dlouho nedostupné, legendární album Marx, Engels, Beatles. K reedici dojde po dvaceti letech od prvního vydání. Album skupina připomene na výjimečném koncertu 25. dubna v pražském Paláci Akropolis, kde v první části vystoupení celou desku provede živě za účasti hostů. Album Marx, Engels, Beatles bylo nominováno na Českou Gramy 1998, obdrželo prestižní ocenění nezávislých novinářů „Žlutá ponorka“ a v anketě časopisu Rock & Pop bylo vyhlášeno druhým nejlepším albem desetiletí. Kultovní seskupení Vltava je považováno za jednu z nejoriginálnějších českých hudebních skupin. K jejím devizám patří osobitý pěvecký projev Roberta Nebřenského, jeho básnické texty v češtině, vynikající výkony všech hudebníků a kompoziční nápaditost. Vedle zmiňovaného legendárního alba se reedice dočkalo další nedostupné CD Když bozi zestárnou, které tvoří k albu Marx, Engels, Beatles volné pokračování. „V první části zahrajeme všechny písně, ve stejném pořadí jako na desce. Některé z nich svými krásnými hlasy obohatí náš milý host - vokální sextet Skety. Ve druhé části koncertu pak už přijde na řadu náš čarodějný program plný dobrodružství …“  říká Robert Nebřenský a dodává: „Jinak jsem šťastný, že k reedici konečně dochází. Je za tím značné úsilí a několik let pátrání, neboť deska byla považována za ztracenou.“ 

Aktuální sestava:

Robert Nebřenský - kytara, foukací harmonika

František Svačina - klávesové nástroje, akordeon

Tomáš Uhlík - basová kytara

Ondřej Pomajsl - bicí nástroje

Ondřej Klímek - saxofony, flétna

 

Související odkazy:

http://www.vltava.at/

Facebook – hudební skupina Vltava

Facebook event: https://www.facebook.com/events/1990581880968696/

http://palacakropolis.cz/

ONDřEJ KLíMEK NOVýM SINGLEM PřEDSTAVUJE SVůJ AUTORSKý BLOG

25.02.2018

Hudebník Ondřej Klímek, který je členem skupiny Vltava, vystupuje s Kamilem Střihavkou, BSP nebo v rámci exkluzivních koncertů Sexy Dancers, představuje svůj autorský blog. V něm se prezentuje nejen jako hráč na dechové nástroje, ale také jako autor žánrově rozmanitých skladeb. Aktuálně přichází s dalším singlem „Ježek v kleci“, který byl natočen ve spolupráci s legendárním kytaristou Michalem Pavlíčkem.

"Rád bych do světa vyslal písně, které nějakou dobu shromažďuji v pověstném šuplíku, ale také neustále průběžně vznikají další. Jsou to písně, které by pravděpodobně nenašly místo v playlistech interpretů, se kterými pravidelně koncertuji,” objasňuje Ondřej Klímek. “Dlouhou dobu jsem přemýšlel, jak se skladbami naložit a nakonec mě napadlo udělat blog propojený s Facebookem, YouTube a všemi významnými streamovacími službami, kde písně postupně zveřejňuji. Nejde o blog ve známém slova smyslu, ale v podstatě slouží jako takové průběžně vydávané albumdoplňuje. Velká část skladeb, jakožto i aktuální „Ježek v kleci“ natočený ve spolupráci s legendárním skladatelem a kytaristou Michalem Pavlíčkem, vznikla zhudebněním textů Milana Prince. Písně budou zařazeny na dvě alba tohoto textaře a básníka, známého m.j. díky úzké spolupráci s hudebníkem Romanem Dragounem. Vyjdou v květnu letošního roku pod názvy “Pozdní hodina” a “Marion a Damiel” .

Ondřej Klímek pro spolupráci oslovil i další zvučná jména napříč českým hudebním prostředím, jako např. litvínovského písničkáře Xaviera Baumaxu, objev posledních let Davida Stypku, který pochází stejně jako Ondřej z moravskoslezského Frýdku-Místku, zpěvačku Evu Burešovou nebo textaře Petra Soukupa. Zvuk nahrávek významně ovlivnili Jan Tulenko, Míra Chyška, Lukáš Chromek, Jan Zázvůrek nebo Richard Scheufler jr.

“Mám rád poctivou hudbu, takovou, ve které mají muzikanti možnost hrát, i když slouží. Písně, ve kterých mohou nechat vyniknout svou osobitost. Tento muzikantský prvek mi začíná v současné hudbě stále více scházet, proto jsem se snažil jít právě tímto směrem a všem zúčastněným uvolnit ruce ,” uzavírá Klímek.

Související odkazy:

https://www.facebook.com/KlimekOndrej/

www.ondrejklimek.cz

http://bandzone.cz/ondrejklimek

https://ondrejklimek.bandcamp.com/

Youtube:

Ondřej Klímek – Ježek v kleci (feat. Michal Pavlíček)

https://www.youtube.com/watch?v=OneSj3ZRl3Q

Ondřej Klímek – Marion a Damiel (inspirováno filmem Nebe nad Berlínem)

https://www.youtube.com/watch?v=-zXVEDOM1zI

Ondřej Klímek – Cíl (feat. Xavier Baumaxa)

https://www.youtube.com/watch?v=D2CUcaat5u0

Ondřej Klímek – Silence After Dark

https://www.youtube.com/watch?v=2HtT_uMF4Ys

Behind the Door – Proti proudu

https://www.youtube.com/watch?v=Zuc2_0pLLjw

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE ► MEZI VRCHOLY TOUR 2018

03.01.2018

Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné, tentokrát s názvem Mezi vrcholy tour 2018. Fanoušci dobré hudby se tak mohou těšit nejen na malou ochutnávku písní z připravovaného pátého řadového alba. Nezaměnitelný hlas, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby... Dan Bárta & Illustratosphere okouzlují posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již devatenáctým rokem!

Dan Bárta, zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou chystá na jaro 2018 dvacet koncertů po celé České republice v rámci turné „Mezi vrcholy tour 2018“. Šňůru kapela odstartuje
13. března ve Znojmě a zakončí 23. května vystoupením s Komorní filharmonií Pardubice v Pardubickém Domu hudby.

"Vždycky, když se obmění sestava, je to velmi znát. U nás tedy rozhodně, protože naše písně žijí, koncert od koncertu zní trochu jinak. Jsme muzikanti, reagujeme na sebe, hrajeme organicky, vždycky znovu tvoříme. A na to se těším, protože Martin je skvělý a citlivý hráč. Jsem si jist, že se máte nač těšit i vy," upřesňuje Dan Bárta.

"Maratonika je za námi a něco nového před námi, jsme někde zase v základním táboře, a přitom pořád na cestě... zkrátka mezi vrcholy," uzavírá zpěvák s úsměvem.

Mezi vrcholy tour 2018

13.3. Znojmo / 14.3. Brno / 15.3. Vyškov / 16.3. Nový Jičín / 17.3. Frýdek-Místek / 18.3. Rychnov nad Kněžnou / 19.3. Přelouč / 28.3. PRAHA / 29.3. Plzeň / 30.3. Cheb / 4.4. Teplice / 5.4. Kraslice / 6.4. Chomutov / 7.4. Hradec Králové / 11.4. Český Brod / 12.4. Kladno / 13.4. Jablonec nad Nisou / 14.4. Český Krumlov / 22.5. Mladá Boleslav / 23.5 Pardubice s Komorní filharmonií Pardubice 

BARBORA MOCHOWA PřICHáZí S NOVINKOVýM KLIPEM

08.12.2017

Zpěvačka a skladatelka Barbora Mochowa, která byla v loňském a letošním roce nejednou označena jako tuzemský objev roku, přichází s novinkovým videoklipem. Na přání fanoušků se dočkala obrazového doprovodu skladba „The Old House“, jejíž text je inspirován stejnojmennou pohádkou od H.Ch.Andersena. Ve videoklipu kromě Barbory zpívající a hrající na piano nechybí také smyčcové kvarteto Unique Quartet, které se podílelo i na celém debutovém albu „Waiting for the White Raven“.

Videoklip se natáčel v Petrohradské kolektiv - prostoru bývalé čokoládovny, původně určenému k demolici. Chladnější kachličkovaný současný prostor tak vytváří zajímavý kontrast k písni, která sama o sobě působí spíš romantickým, zasněným dojmem a odkazuje na staré časy. Na otázku, proč si vybrala Barbora zrovna tento prostor, odpovídá: "V Petrohradské kolektiv se na jaře uskutečnil pražský Piano Day, na kterém jsem tehdy také vystoupila. Ten večer ve mně zanechal hodně silný dojem,“ vypráví. „Byla tam taková magická, trochu záhadná atmosféra. Když jsem přemýšlela, kde by se mohlo natáčení odehrávat, bylo to úplně první místo, které mě napadlo," dodává. O režii, kameru a střih se postarala Nikol Stýblová, studentka filmové školy v Praze. „S týmem máme v poslední době spoustu rozdělaných projektů, které postupně finalizujeme a jsme rádi, že tento klip s milou a talentovanou Barborou Mochowou máme po 3 měsících venku. Byla to pro mě zkušenost, která moji škálu tvorby rozšířila a objevila jsem v hudbě zase něco nového,“ říká ke spolupráci. 

Jeden z prvních Barbořiných koncertů roku 2018 se uskuteční v Praze, a to 25. ledna v bývalém gotickém kostele sv. Vavřince pod Petřínem. Příznivci se mohou těšit kromě písní z debutového alba i na několik novinek. 

Videoklip „The Old House“:

https://www.youtube.com/watch?v=bJueTanuER8

RAKOUšTí HI5 SE PřEDSTAVí V BRNěNSKéM MUSIC LABU

19.11.2017

Rakouská hudební formace HI5 zavítá v rámci evropského turné k aktuálnímu albu "Fünf" do Brna, kde se 14. prosince od 20:00 představí v klubu Music Lab. Skupina prezentuje s nevídanou lehkostí pojem "jazz" jako hudební svět bez hranic. Je držitelem několika prestižních mezinárodních ocenění.

Tyrolští HI5 se řadí k senzacím současné rakouské jazzové scény. Jejich tvorba nejprve svádí k zařazení do komorní, leckdy až meditativní úrovně (označení Minimal Jazz Chamber Music), aby vzápětí překvapila "útokem" intenzivního vrstvení dalších vlivů a nespoutaných improvizací. Chris Norz (bicí), Philipp Ossanna (kytara), Matthias Legner (vibrafon) a Clemens Rofner (kontrabas, baskytara) mají svůj originální hudební jazyk, kterým si dokonale rozumí vzájemně a současně je sdělující a poutavý pro posluchače. Nevšední a hravý přístup k jazzu spojený s instrumentální sofistikovaností byl odměněn i několika mezinárodními cenami: Joe Zawinul Preis 2012, 1. místo Bucharest International Jazz Competition 2013 a Jimmy Woode European Jazz Award 2013.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit v předprodeji přes portál goout.net za cenu 180 Kč.

Další související odkazy:

http://hi5music.at/

http://www.musiclab.cz/

https://www.facebook.com/events/821087891402932/ - FB event

https://goout.net/cs/koncerty/hi5/eubdc/#"T":"2017-12-14T20:00:00" – předprodej

YOUTUBE:

https://www.youtube.com/watch?v=-CcF8YtFQhE

https://www.youtube.com/watch?v=9M0sAKVPRco

https://www.youtube.com/watch?v=McdylSz3t6s

https://www.youtube.com/watch?v=xna4YZ6yUyU

TOMáš KOčKO & ORCHESTR LETOS NADěLí „KRAčúNOVSKé“ KONCERTY I DěTEM

10.11.2017

Tomáš Kočko & ORCHESTR zahájí 24. listopadu své tradiční adventní putování, které kromě vánočně laděného repertoáru a průřezu toho nejlepšího z dosud vydaných alb nabídne i ukázky z nové desky pro děti. CD „Z Radosti“ právě vychází u Indies rec. a pokřtěno bude v brněnském Divadle Radost 14. prosince. Skupina navštíví během rozsáhlého „kračúnovského“ turné celkem 23 měst.

„Nebojme se pohádek“ zní refrén jedné z písní nového alba Tomáše Kočka & ORCHESTRU. „Je to už drahně let, co po mě vydavatel (Indies rec.) chtěl píseň pro děti na tehdy vznikající sampler dětských písní. Já to nestihl, ale semínko bylo zaseto,“ komentuje vznik novinky Tomáš Kočko. „V průběhu následujících osmi roků jsem režíroval tři pohádková představení a hlavně pro ně napsal muziku a písničky. Při poslední režii, v souvislosti s Vančurovou knížkou Kubula a Kuba Kubikula, jsem narazil na zajímavý problém zvaný „spor o pohádku“. To mě ponouklo k nápadu udělat desku pro děti a to vyloženě pohádkovou!“ upřesňuje.

Album „Z Radosti“ vychází 14. listopadu a obsahuje písničky, které se vážou ke třem pohádkovým příběhům. Dvěma klasickým a jednomu modernímu, i když už i ten se stal vlastně klasikou - zmíněný „Kubula a Kuba Kubikula“. Každý příběh má svůj hudební háv, ať už jde o moravskou cimbálku nebo český šraml. Pro kontinuitu pohádek načetl sám Tomáš Kočko doprovodný text, který je ukrytý v pauzách. Ke slyšení je však pouze, pokud je CD vloženo do přehrávače a ponecháno hrát od začátku do konce. Při náhodném výběru písniček zazní právě a jen ony skladby. Tomášův dvorní scénograf Michal Hejmovský opatřil booklet postavičkami z pohádek. Slavnostní křest alba a koncert, který bude zasvěcen pohádkovému repertoáru, proběhne v brněnském Divadle Radost 14. prosince od 18:00. Ukázek z nového počinu se dočkají příznivci skupiny i v rámci ostatních koncertů turné, program však bude tradičně zaměřen především na písně z desky „Koleda“ a na průřez toho nejlepšího z dosud vydaných alb. Rozsáhlé „kračúnovské“ turné (Kračún - staroslovanský název pro Vánoce) odstartuje 24. listopadu v píseckém Divadle pod čarou a bude zakončeno ve Frýdku-Místku na náměstí Svobody 22. prosince.

Termíny adventního turné:

24.11. Písek – Divadlo pod čarou
25.11. Bečov nad Teplou – před radnicí
26.11. Dvůr Králové nad Labem – náměstí T. G. Masaryka
27.11. Nové Město na Moravě – Kulturní dům
28.11. Žďár nad Sázavou – Café u tety Hany
01.12. Tanvald – Kino JAS Járy Cimrmana
02.12. Jablonec nad Nisou – Klub Na Rampě
03.12. Kralupy nad Vltavou – Palackého náměstí
08.12. Boskovice – Masarykovo náměstí
09.12. Uherské Hradiště - Masarykovo náměstí

09.12. Ostrava – Masarykovo náměstí
10.12. Hustopeče – Evangelický kostel
11.12. Březnice – Kulturní dům
12.12. Praha – KC Kaštan
13.12. Kladno – Dundee Jam
14.12. Brno – Divadlo Radost - křest CD Z Radosti
15.12. Hranice – Masarykovo náměstí
16.12. Beroun – Jiná káva
17.12. Klatovy – náměstí Míru
18.12. Havířov – Náměstí Republiky
20.12. Vsetín – Náměstí Svobody
21.12. Halenkov – kostel Povýšení svatého Kříže
22.12. Frýdek-Místek – náměstí Svobody

JANA LOTA A BARBORA MOCHOWA PřIPRAVUJí DVOJKONCERT V LIDOVýCH SADECH

08.11.2017

Zpěvačky JANA LOTA a BARBORA MOCHOWA vystoupí 15. listopadu v libereckých Lidových sadech v rámci společného koncertního večera. Jedinečné hlasy, silné melodie a ženská krása. To jsou hlavní atributy tohoto hudebního spojení a exkluzivního vystoupení s nádechem tajemné melancholie.

Jana Lota, stálice na tuzemské scéně, se představí s aktuálním albem „Do světla“ a projektem Rudohořím.  Jde o osobní zpověď, ve které se zpěvačka vrací do dětství, které strávila s rodinou v Krušných horách. V Lidových sadech se Jana představí v doprovodu pianisty Jana Aleše, rodáka z Liberce a společně provedou posluchače krušnohorskou přírodou jemným hudebním zpracováním v komorní kombinaci piana a zpěvů.

Barbora Mochowa v loňském roce debutovala s albem "Waiting for the White Raven" a byla nejednou označena jako tuzemský objev roku. To dokazuje i druhé místo ve stejnojmenné kategorii Hudebních cen Žebřík. Deska produkovaná Matoušem Godíkem (Bratři Orffové, Floex atd.) oslovuje především milovníky lyrického, něžně naléhavého popu, ale i příznivce klasické a filmové hudby.

Začátek koncertu je plánován na 19:30, vstupenky jsou k zakoupení v síti evstupenka.cz.

VYŠLO DRUHÉ ALBUM BETWEEN THE PLANETS

20.10.2017

Na začátku října 2017 vyšlo druhé album kapely BETWEEN THE PLANETS nazvané „Of Inner Sight“.

Pražské seskupení BETWEEN THE PLANETS je instrumentální groove / metal / ambient trio, které vzniklo původně jako one man projekt Martina "Spacoshe" Peřiny.  Nejde ale rozhodně o tradiční djent - v tvorbě se kromě velkého množství ambientních zvuků objevují také časté post-metalové elementy, čisté, až prog-rockově znějící kytarové pasáže a další výlety do rozličných žánrů.

Na novém albu „Of Inner Sight“ si zahostoval např. i saxofonista Jorgen Munkeby (Shining, ex Jaga Jazzist), zpěvačka Barbora Mochowa nebo violoncellista Karel Žďárský. O mix a mastering se postaral osvědčený Ecson Waldes ze studia BIOTECH, cover CD je dílem 3D grafika Lukáše Lancka (ISISDESIGNSTUDIO). Oba již s kapelou spolupracovali i na první desce. K vydání byl také zveřejněn klip ke skladbě „Inside“. "Veškerou práci okolo klipu jsme svěřili Michalovi Skořepovi (kapela Stroy), který vymyslel koncept, celý klip režíroval, natočil a sestříhal,“ přibližuje Spacosh. Kromě záběrů na hrající kapelu se klipem prolíná ještě jedna dějová linka, kterou představují záběry na herečku Markétu Šandovou. Když jsem se s Michalem bavil o významu názvu Inside, uvedl jsem mu klíčová slova jako vnitřní svět, fantazie, nekonečný vesmír uvnitř vlastní mysli apod. :)  On pak přišel s tím, že by tu vedlejší dějovou linku mohla představovat kariéristická upjatá manažerka, která v průběhu klipu projde určitým vnitřním přerodem, uvědoměním, přijmutím sebe sama ..." dodává.

Album „Of Inner Sight“ je možné poslechnout i koupit na Bandcampu:  https://betweentheplanets.bandcamp.com/album/of-inner-sight

V brzké době bude k mání také ve všech digitálních obchodech jako Spotify,  iTunes atd. Novinka rovněž vychází na fyzických CD nosičích. Na začátku roku 2018 chystají Between the Planets sérii koncertů s názvem Svlékni Tmu tour 2018 společně s DYING PASSION  a ELBE, což je společný postrockový projekt Spacoshe a Standy Jelínka z Dying Passion.

 

Termíny zastávek Svlékni tmu tour 2018:

8.2.  PRAHA - Modrá Vopice        

9.2.   PLZEŇ - Divadlo pod Lampou        

10.2. ČESKÉ BUDĚJOVICE - MC Fabrika

23.2. ŠUMPERK - H-club  

24.2. KARVINÁ - Hard Rock Cafe

2.3.  BANSKÁ BYSTRICA - Tartaros Club

3.3.  UHERSKÉ HRADIŠTĚ - klub Mír

9.3.  ČESKÁ TŘEBOVÁ - Modrý Trpaslík

10.3. BRNO - Melodka

 

Související odkazy:

https://betweentheplanets.bandcamp.com/album/of-inner-sight

https://www.youtube.com/watch?v=uVL9AcUZ8RM – klip „Inside“

https://www.youtube.com/watch?v=83x2WiXgWIA – teaser „Of Inner Sight“

https://www.facebook.com/BetweenThePlanets

https://betweentheplanets.bandcamp.com/

PRVNí HOřE SE CHYSTAJí S NOVOU DESKOU VYHODIT DO POVěTří ROCK CAFé!

15.10.2017

Alternativní stálice První Hoře právě vypustila do světa své nejnovější album „Křehký mechanismus pozemského štěstí“. Slavnostní křest desky a zároveň první pražský koncert po dvouleté pauze proběhne 3. listopadu v pražském Rock Café.  

První Hoře se chystá na podzimní turné na podporu novinkového alba „Křehký mechanismus pozemského štěstí“, během něhož se spojí např. s kapelami INSANIA (hrad Loket a Jablonec nad Nisou) nebo Vložte kočku (Brno, Česká Třebová), které rovněž aktuálně představují svůj novinkový repertoár. Pražský křest nové kolekce písní se uskuteční 3. listopadu od 20:30 v klubu Rock Café. Zde jako speciální host vystoupí bubenicko-elektronický one-man projekt Kosmický žirafáč. „Myslím, že po koncertní pauze jsme jako znovuzrození,“ tvrdí zpěvák Prvního hoře Milan Urza, „a že to je znát i na nové desce a rozhodně to bude znát na křtu v Rock Café. Máme připraveného strašně zajímavého hosta – Kosmického žirafáče, koncertní set plný písní z nové desky i výběru toho nejlepšího ze starší klasiky. Máme novou šou, nové ohozy, novou energii a na křtu chceme vidět všechny naše fanynky a fanoušky!“ vzkazuje.

 

Termíny turné Křehký mechanismus pozemského štěstí:

21.10. Hrad Loket + INSANIA

3.11. Praha, Rock Café + Kosmický žirafáč

24.11. Plzeň, Divadlo pod lampou

25.11. Domažlice, Klub Moskyto

7.12. Brno, Kabinet Múz + Vložte kočku

8.12. Česká Třebová, Modrý trpaslík + Vložte kočku

9.12. Jablonec nad Nisou, Na Rampě + INSANIA

 

Související odkazy:

Předprodej vstupenek na pražský křest: https://goout.net/cs/koncerty/prvni-hore+kosmicky-zirafac/cxggc/#%22T%22:%222017-11-03T19:00:00%22

FB událost: https://www.facebook.com/events/256018418207377/

Nové album k poslechu: https://prvnihore1.bandcamp.com/album/k-ehk-mechanismus-pozemsk-ho-t-st

Aktuální singl „Dítě boží“: https://www.youtube.com/watch?v=X-iy77Mhl_Y

Web kapely: www.prvnihore.cz

http://bandzone.cz/prvnihore

TOMáš KOčKO & ORCHESTR PřIPRAVUJí SPECIáLNí KONCERT V SONO MUSIC CENTRU

11.10.2017

Tomáš Kočko & ORCHESTR zahrají 17. října exkluzivně s dechovou sekcí Kočkovjanka v brněnském SONO Music Centru. Během speciálního koncertu dojde i na ochutnávky z novinkového pohádkového alba.

Tomáš Kočko & ORCHESTR i letos pokračují v tradici velkého podzimního koncertu v Brně. Tentokráte přizvou do SONO Music Centra jako hosty dechovou sekci Kočkovjanka a vokální dívčí sbor Kampanela. Návštěvníci v tento jedinečný večer uslyší skladby nejen z aktuální úspěšné desky „Velesu“, kde rovněž našla dechová sekce své uplatnění, ale dojde i na ochutnávky z připravovaného pohádkového alba. Jedna z pohádek (O Honzovi a zakleté princezně) je totiž aranžována do české dechovky. Dechy se proplétají i staršími alby skupiny od „Poplóru“ přes „Cestou na jih“. „Dechovka je posledním respektováníhodným výhonkem moravské lidové hudby. Pak přišly samohrajky a rozmělnění  tradic. Od doby, kdy jsem experimentálně použil žestě na nahrávce Poplóru, je jejich jiskřivě barevný zvuk součástí každého našeho dalšího alba. No, a jednou v roce si dopřejeme ten luxus, pozveme si kmenové hráče B – Side Bandu a orchestru Městského divadla Brno do SONO Music Centra a užijem si to. Přijďte! Bude veselo, tanečně a pohádkově!“ zve na koncert Tomáš Kočko.

Začátek vystoupení je naplánován na 20:00, vstupenky jsou v prodeji na odkazu https://www.sonocentrum.cz/event/tomas-kocko-orchestr-dechova-sekce-kockovjanka/, na portálu goout.cz nebo na recepci hotelu Sono Centrum.

 

Další související odkazy:

http://www.kocko.cz

https://www.facebook.com/tomaskockorchestr

https://www.facebook.com/events/483197612012390/

INSANIA Má NOVý KLIP A VYRAZí NA SPAM TOUR

22.09.2017

Skupina INSANIA vyrazí od 6. října představit na turné novinkové skladby z letos vydaného alba Na počátku byl spam. Své příznivce současně kapela navnadila klipem ke skladbě Joe si nepohlídal záda.

Vydání alba Na počátku byl spam (XProduction, 017) pečetí třicet let existence skupiny. Před startem související výroční koncertní série SPAM Tour INSANIA vypustila mezi své příznivce klipovou novinku ke skladbě Joe si nepohlídal záda. Kamera, střih a režie videoklipu je prací Radka Mauera (DNT2), který stojí už za předchozími počiny Božská komedie a Nebe a Nietzsche. Námět a scénář je společným dílem DNT2 a lídra kapely Polyho. Náběry se natáčely v historických prostorách objektu, který si nepřeje být jmenován. Text singlu si hraje s konceptem zrady: „Každej má svůj soukromej Mnichov". Skladba, stejně jako celé album, těží z "noir" estetiky gangsterských příběhů o podrazu a odplatě: "Ponížit je víc než zabít, ale když chceš ublížit, musíš zradit..."

Podzimní koncertní turné zahrne celkem třináct měst. Novinkové album se bude za účasti atraktivních hostů křtít 6.10. v pražském Rock Café a 11.11. v brněnském klubu Fléda.

Přehled koncertů SPAM Tour:

06.10. PRAHA – Rock Café (+ Satisfucktion a hosté Jan Vozáry, Dan Kurz, Broňa Míka)

14.10. Dačice - Burning Metallist Fest vol.2, klub Restart

20.10. Plzeň – Divadlo pod lampou

21.10. Loket – Hrad (+ První hoře)

27.10. Svitavy – klub Tyjátr

28.10. Břeclav – Kafé Piksla

03.11. Ostrava – Barrák Music Club

04.11. Rožnov pod Radhoštěm – T klub

11.11. BRNO – Fléda Club (+ Tubabu, hosté Jan P. Muchow a Vladivojna La Chia)

18.11. Dědov (Teplice nad Metují) – Webrovka fest, Klučanka

24.11. České Budějovice – Dead End Festival, KD Gerbera

25.11. Hořovice – Klub Labe

09.12. Jablonec nad Nisou – Klub Na Rampě (+ První hoře)

 

Související odkazy:

https://www.youtube.com/watch?v=PKrgif7ffAc – videoklip Joe si nepohlídal záda

http://www.insania.cz

http://www.facebook.com/insaniacz

http://bandzone.cz/insania

https://www.youtube.com/user/klimmah/videos

http://twitter.com/outsania

BETWEEN THE PLANETS VYDáVAJí DRUHé ALBUM

14.09.2017

   Nové album skupiny Between the Planets ponese název „Of Inner Sight“. Následovník 3 roky starého debutu „Immersion Into The Unknown“ vyjde 30. září, a to jak digitálně, tak na fyzickém CD nosiči.

„Oproti prvnímu albu jde tohle více do hloubky - ve všech ohledech. Deska jako celek je podle mě vyspělejší, zároveň se však drží linie, která byla definovaná už na debutu,“ uvádí k novému počinu kapelník Martin Spacosh Peřina.

Na albu účinkuje několik hostů, konkrétně saxofonista Jørgen Munkeby (SHINING), zpěvačka Barbora Mochowa a violoncellista Karel Žďárský (SOUSEDI). O mix a mastering se postaral Ecson Waldes ze studia BIOTECH, se kterým kapela spolupracovala již na první desce.

Představení novinky bude doprovázet křest, který proběhne 19. října 2017 v pražském klubu Underdogs ve společnosti UNEVEN STRUCTURE (Francie) a VOYAGER (Austrálie).

 

 

Související odkazy:

https://www.youtube.com/watch?v=KsY8gvGo-Cc – singl „The Avalanches“

https://www.youtube.com/watch?v=83x2WiXgWIA – teaser „Of Inner Sight“

https://www.facebook.com/BetweenThePlanets

https://betweentheplanets.bandcamp.com/

PRVNÍ HOŘE SE VRACí KřEHKýM MECHANISMEM POZEMSKéHO šTěSTí

06.09.2017

Svérázní showmani a křehcí blázni První Hoře, držitelé cen Anděl a Břitva desetiletí, se letos v létě po dvouleté pauze vrátili na koncertní pódia. Mezitím stihli v utajení natočit nové album “Křehký mechanismus pozemského štěstí”. Jeho vydání avizují prvním singlem „Čobol a Čehún“ věnovaným s nádechem lehké ironie česko-slovenskému přátelství.

„Jeden z prvních posluchačů naši novou desku popsal jako Pražský výběr s Psími vojáky na pořádném tripu,“ uvedl zpěvák Milan Urza a dodal: „My jsme do ní každopádně dali úplně všechno, písně jsme pilovali několik let a hodně jsme si vyhráli i se zvukem a produkcí. Já myslím, že to je pořádná jízda, a nové skladby i nová pódiová show se už náramně osvědčily i na prvních letních festivalech, například v rumunském Banátu. Nesmírně se těšíme na podzimní klubovou túru a řádně si už brousíme drápy na naše fanoušky!“

Albovou novinku kapela představí na několika vybraných koncertech, které vyvrcholí 3.11. křtem v pražském Rock Café.

Tour Křehký mechanismus pozemského štěstí proběhne na těchto zastávkách:

23.9. Festival Křídla

21.10. Hrad Loket + INSANIA

3.11. Praha, Rock Café + Kosmický žirafáč

24.11. Plzeň, Divadlo pod lampou

25.11. Domažlice, Klub Moskyto

7.12. Brno, Kabinet Múz + Vložte kočku

8.12. Česká Třebová, Modrý trpaslík + Vložte kočku

9.12. Jablonec nad Nisou, Na Rampě + INSANIA

 

Související odkazy:

https://www.youtube.com/watch?v=X10PvqMBGI4 – singl „Čobol a Čehún“

https://www.facebook.com/prvnihoreofficial

http://bandzone.cz/prvnihore

BARBORA MOCHOWA SE PřEDSTAVí V KLUBU PARNíK

29.04.2017

Zpěvačka BARBORA MOCHOWA připravuje v Klubu Parník 9. června své první ostravské vystoupení. Jedinečný hlas, silné melodie a ženská krása. To jsou hlavní atributy plánovaného večera s nádechem tajemné melancholie.

Barbora Mochowa v loňském roce debutovala albem "Waiting for the White Raven" a byla nejednou označena jako tuzemský objev roku. To dokazuje i aktuální druhé místo ve stejnojmenné kategorii Hudebních cen Žebřík. "Na svůj první ostravský koncert se moc těším. Ostrava se mi zdá, nejen díky akcím typu Colours, jako město, kde jsou lidé otevření a vstřícní k nejrůznějším podobám hudby,“ uvedla Barbora a dodává: „Věřím, že si odtud odvezu hezkou vzpomínku." Deska produkovaná Matoušem Godíkem (Bratři Orffové, Floex atd.) oslovuje především milovníky lyrického, něžně naléhavého popu, ale i příznivce klasické a filmové hudby.

Začátek koncertu je plánován na 20:00, vstupenky jsou k zakoupení na adrese http://parnik.koupitvstupenku.cz/

FB event: https://www.facebook.com/events/390906947948397/

 

INSANIA ZVěSTUJE VYDáNí ALBA DRUHýM SINGLEM

28.04.2017

   Skupina INSANIA vypouští další jedovatou předzvěst alba „Na počátku byl spam“ (Příběhy o zradě), které vyjde v polovině května. Singl „Mezi námi přeskočila jiskra“ si pohrává s „noir“ estetikou gangsterských příběhů o zradě a odplatě.

    Autor textů Poly k písni uvádí: „Celej můj život, to je směřování na okraj společnosti. Temná stránka lidské mysli plodí příběhy, které nevymyslíš. Stačí je jen zapisovat.“ Album „Na počátku byl spam“ má metalový sound, ale hudební rozmanitostí se hlásí spíš k odkazu kapel jako Faith No More, NIN či Killing Joke. Textově jde opět o jedovaté sarkasmy podávané s humorem a nadhledem, tentokrát často i s čitelnou dějovou linií: „V jakým znamení ses narodil, je fuk; hraje roli, v jakým znamení jsi mě podrazil. Mezi námi přeskočila jiskra, kámo, ale už je pryč: tys ji poplival a uhasil.“ Letošní rok je také pro INSANII ve znamení XXX – 30 let od vzniku skupiny a kromě albové novinky a rozsáhlého podzimního turné chystá kapela pro fanoušky ještě jeden dárek, který ale prozradí později.

   INSANIA je kultem na tuzemské tvrdě alternativní scéně. Za dobu svého působení m.j. třikrát převzala Cenu Anděl, řada ocenění pochází také z rockově zaměřené ankety Břitva včetně zařazení skupiny do „Galerie legend“.

Související odkazy:

https://www.youtube.com/watch?v=NoGsCG_zCv0&feature=youtu.be – singl „Mezi námi přeskočila jiskra“

http://www.insania.cz

http://www.facebook.com/insaniacz

http://bandzone.cz/insania

https://www.youtube.com/user/klimmah/videos

http://twitter.com/outsania

JANA LOTA A BARBORA MOCHOWA PřIPRAVUJí SPOLEčNý PRAžSKý KONCERT

18.04.2017

Zpěvačky JANA LOTA a BARBORA MOCHOWA připravují v lodním klubu Cargo Gallery na 3. května společný koncertní večer. Jedinečné hlasy, silné melodie a ženská krása. To jsou hlavní atributy tohoto hudebního spojení a exkluzivního vystoupení s nádechem tajemné melancholie.

   Jana Lota se představí s aktuálním albem „Do světla“ a projektem Rudohořím inspirovaným dětstvím, které zpěvačka strávila s rodinou v Krušných horách. Skladby Jana Lota představí v doprovodu zkušených muzikantů: Jana Jakubce (basa), Jana Aleše (klávesy, programming) a Michaela Noska (bicí).

 Barbora Mochowa v loňském roce debutovala s albem "Waiting for the White Raven" a byla nejednou označena jako tuzemský objev roku. To dokazuje i aktuální druhé místo ve stejnojmenné kategorii Hudebních cen Žebřík. Deska produkovaná Matoušem Godíkem (Bratři Orffové, Floex atd.) oslovuje především milovníky lyrického, něžně naléhavého popu, ale i příznivce klasické a filmové hudby.

 Začátek koncertu je plánován na 20:00, vstupenky jsou k zakoupení v síti smsticket.cz a goout.net.

TOMáš KOčKO & ORCHESTR ZVOU NA JARNí KONCERT V OSTRAVě

30.03.2017

Tomáš Kočko & ORCHESTR pokračují v koncertní prezentaci mimořádně úspěšného alba Velesu. To se zařadilo na čtyři měsíce do TOP 20 prestižního žebříčku World Music Charts Europe. V Ostravě vystoupí skupina 5. dubna v divadelním sálu Domu kultury.

Tomáš Kočko & ORCHESTR mají v letošním roce naplánované další koncertování s aktuální deskou Velesu, která se těší výjimečnému ohlasu. Kapela ale současně již pracuje na materiálu novém. Tentokrát se chystá potěšit především nejmladší publikum. Rádi bychom během dubnových koncertů zahráli písničky z chystané desky pro děti, ale zatím je to stále ve fázi příprav, takže zahrajeme to nejlepší z naší dosavadní tvorby s důrazem na probíhající jaro!“ uvedl k programu ostravského vystoupení Tomáš Kočko a dodal k plánované novince: „Půjde o písničky ze tří pohádek, které jsem psal a režíroval v loutkovém divadle Radost v Brně.“

Skupina žánrově staví na moravské lidové hudbě, kterou ale svým jedinečným přístupem posunuje do neotřelých rovin a utváří osobitý celek, který respektuje své kořeny, ale zároveň reflektuje současnost a široké spektrum posluchačů. Dvě alba „Poplór“ (2006) a „Cestou na jih“ (2012) získala ocenění Anděl v kategorii “World music” .

Předprodeje vstupenek na koncert v DK města Ostravy probíhají přes rezervační portál http://vstupenky.dkv.cz, v rámci OIS a na dalších vybraných místech. Začátek vystoupení je naplánován na 19:00.

Další dubnové koncerty „Velesu Tour“:

4.4. Brno – Stará Pekárna

9.4. Jablunkov – Mariánské náměstí

15.4. Frýdek-Místek – náměstí Svobody

28.4. Znojmo – Na Věčnosti

29.4. Hořovice – Klub Labe

30.4. Praha – Malostranská Beseda

INSANIA: NA POčáTKU BYL SPAM

18.03.2017

INSANIA na podzim vyrazí na turné s novým albem „Na počátku byl spam“ (Příběhy o zradě), které vyjde v květnu u labelu X Production.

Deska bude obsahovat i skladbu „Nebe a Nietzsche“, kterou INSANIA minulý rok ohlásila přípravy albové novinky a připojila k ní zároveň klip: 

https://www.youtube.com/watch?v=l54H98DVAUI

Aktuálně vzniká v režii DNT2 nové video „Joe si nepohlídal záda“ a podzimní turné INSANIA podpoří jedovatou guerrila-marketingovou kampaní, jejíž koncept teprve vzniká.

Současně je tento rok ve znamení XXX – 30 let od vzniku kapely a INSANIA při této příležitosti chystá dárek, který zatím nechce prozrazovat.

Zatím poslední vydané album „Zapal dům poraž strom“ (X Production, 013) získalo dvě ceny Anděl, v minulosti byla stejnou soškou oceněna i deska „Rock´n´Freud“ (X Production, 008). INSANIA získala také řadu ocenění v rockově zaměřené anketě Břitva, kde mimo jiné také vstoupila do „Galerie legend“.

TOMáš KOčKO & ORCHESTR POKřTí ALBUM VELESU V SONO MUSIC CLUBU

16.10.2016

Letošní album Tomáše Kočka & ORCHESTRU s názvem Velesu se již čtvrtý měsíc drží v TOP 20 prestižní evropské hitparády WMCE (www.wmce.de). Mimořádný úspěch v tak široké konkurenci bude příští týden zpečetěn speciálním koncertem v brněnském SONO Music Centru. Uskuteční se ve středu 19. října od 20:00.

Na koncertě zazní všechny písně z novinkového alba za účasti muzikantů, které můžete slyšet i na nahrávce. Tomáš Kočko osvětluje další průběh večera: „Beata Hlavenková bude hlavním hostem, resp. stane se kněžkou postřižin :-). Tak jak se jiná alba křtí, my budeme provádět staroslovanské postřižiny (dávný  rituál uvedení a přijetí mladého jedince do kruhu kmene). Přece jen už Velesu vyrostlo z dětských plínek a prokázalo, že má nárok být přijato mezi dospělé. Po slavnostní chvilce, tedy postřižinách, odehrajeme, opět za účasti našich hostů (dechová sekce, akordeon, cimbál...), set našich starších písní pod nohy i ke snění.“ Jmenujme z hostů cimbalistu Michala Grombiříka, akordeonistku Kláru Veselou, zpěvačku Elišku Skálovou či vokalistky z pěveckého sboru Kampanela Brno.

Výjimečnost večera se však skupina chystá podtrhnout také představením nového videoklipu na píseň Na konci dní (nebo - li Do Návu II) v režii Štěpána Gajdoše. „O scénář jsme se se Štěpánem podělili a kameru třímal v rukou Martin Štěpánek. Věříme, že se stihne jeho premiéra právě v Sonu!“ dodal Tomáš Kočko.

Předprodeje vstupenek na koncert probíhají v recepci hotelu Sono Centrum a na portálu
goout.cz.

 

Další říjnové koncerty „Velesu Tour“:

20.10. Frýdek-Místek – Nová scéna Vlast (druhé postřižiny)

22.10. Ostrava – Parník

23.10. Praha – Malostranská Beseda

BARBORA MOCHOWA A KASPAR MELICHAR SPOLEčNě POKřTí SVá ALBA V MALOSTRANSKé BESEDě

10.09.2016

Zpěvačka BARBORA MOCHOWA a písničkářské duo KASPAR MELICHAR připravují v pražské Malostranské besedě společný koncertní večer, během kterého s fanoušky přivítají svá debutová alba. Křest obou zasněných lyrických desek se uskuteční symbolicky na počátku podzimního období, a to v úterý 27. září od 20:00.

Barbora Mochowa je mladá královna melancholie, jejíž album "Waiting for the White Raven" už v nadšených recenzích sklízí vavříny coby "zjevení" na české hudební scéně. Deska produkovaná Matoušem Godíkem (Bratři Orffové, Floex atd.) osloví především milovníky lyrického, něžně naléhavého popu. V Malostranské besedě vystoupí Barbora za doprovodu smyčcového Kvintesence Quartetu.

Kaspar Melichar debutuje "Velkou derniérou". Tak je pojmenována kolekce jedenácti písní hudebníka a básníka Milan Urzy a pianisty a elektronického mága Roberta Rajse, kteří jsou známí především z alternativní kapely První Hoře. Jako duo Kaspar Melichar vydávají temně folkové album prodchnuté poezií, smutkem i nadějí.

Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v síti Ticketstream.

BARBOřE MOCHOWé VYCHáZí DEBUT WAITING FOR THE WHITE RAVEN

17.06.2016

Barbora Mochowa, která se představila na sklonku roku 2014 svým prvním singlem a videoklipem Rise and Shine, přichází nyní s debutovým albem. Kolekce dvanácti autorských skladeb vychází pod názvem Waiting for the White Raven u vydavatelství 100PROmotion. Písně, kterým vévodí Barbořin éterický vokál doprovázený klavírem, přináší na naši scénu neobvyklé pojetí popu - intimního, magického i naléhavého.

Waiting for the White Raven představuje Barboru Mochowou jako sólovou interpretku se silným autorským materiálem. Pro spolupráci si Barbora přizvala textařky Alici Bauer a Terezu Frantovou a smyčcové kvarteto Kvintesence Quartet. Smyčcové aranžmá Františka Krtičky a Martina Brunnera podtrhuje sad-popové vyznění alba. O produkci se postaral Matouš Godík (např. Bratři Orffové), u dvou písní Martin Spacosh Peřina (Between the Planets). “Na desce je úplně všechno, co mám momentálně na mysli a na srdci, všechno, co jsem v sobě našla,” říká k debutu Barbora Mochowa a dodává: “Kdo se nebojí trochy smutku a melancholie, může se těšit!” Album bude pokřteno 27. září v pražské Malostranské Besedě.

 

Waiting for the White Raven

Label: 100PROmotion

Datum vydání: 15.6.2016

Nahrávka byla pořízena ve studiu Svárov pod dohledem Lukáše Martinka.

Produkce, mix a mastering: Matouš Godík, Martin “Spacosh” Peřina (skladby Rise and Shine a Tears in the Pudding)

Autor bookletu: Jiří Libánský

Foto: Le Monika

 

Klip „Rise and Shine“:

https://www.youtube.com/watch?v=GRiiFCwfcZg

 

KASPAR MELICHAR DEBUTUJE VELKOU DERNIéROU

17.05.2016

Secesně-folkové duo Kaspar Melichar, které tvoří hudebník, básník a spisovatel Milan Urza a pianista Robert Rajs, vydává debutové album Velká derniéra. Muzikanti známí především z kapely První hoře potěší tentokráte příznivce moderně laděného folku, na jehož vlně pod vlajkou Kaspar Melichar připlouvají. Skladby jsou okořeněny špetkou elektroniky, hrstí melancholie a snů a protkány nadějí a smířením prostřednictvím poetických českých textů. Vydání desky avizuje videoklip ke skladbě Závrať.

„Klip k písni Závrať je pro mě cenný tím, že jsme si ho vytvořili sami vlastními silami, bez nějakého týmu, jen s kameramanem Honzou Škopem,“ uvedl Milan Urza a dodal: „Na jeden den jsme jako správní pražští kavárníci zabrali proslulou kavárnu Liberál a výsledkem je tenhle jednoduchý, ale upřímný klípek. A podobně jsme natočili i naši debutovou desku – jako odraz tvůrčí radosti, jako osobní vyznání a zpověď uprostřed zrychleného, přeprodukovaného a příliš nablýskaného světa. Práce na ní trvala bezmála rok a půl a já jsem upřímně šťastný, že můžu na světě přivítat tuhle lehce temnou, lehce melancholickou i lehce podivuhodnou desku.“

Kaspar Melichar plánuje představit album i naživo. Nejblíže vystoupí v den jeho vydání 26.5. v pražském Café v lese, a to v rámci dvojkoncertu s Barborou Mochowou.

 

Velká derniéra:

Label: Kontra Production

Datum vydání: 26.5.2016

Produkce: Milan Urza, Robert Rajs

Autorka bookletu: Petra Komárková

 

Klip „Závrať“:

https://www.youtube.com/watch?v=Eg5rD0vWPus

 

Oficiální prezentace:

https://www.facebook.com/duokasparmelichar

www.bandzone.cz/kasparmelichar

VLTAVA NA VýROčNíM TURNé S NOVINKOVýM ALBEM ČARODěJ

12.03.2016

Hudební skupina Vltava slaví v tomto roce třicet let od svého založení. Při této příležitosti podniká turné s názvem Já čekám v Čechách, na kterém představí nové album Čaroděj a zahraje nejžádanější hity ze svého širokého repertoáru. Jako první se dočkají fanoušci v Pardubicích, kde bude tato početná série výročních koncertů odstartována již 1. dubna. Svého vrcholu pak turné dosáhne v rámci pražského křtu, který se odehraje 26. května v Paláci Akropolis.

 

Vltava se před časem vrátila ke svému původnímu zvuku se saxofonem a flétnou a posluchačům tak znovu nabízí jejich oblíbené skladby v aranžích, které důvěrně znají. Ke kulatému výročí nyní vydává album Čaroděj. Deska obsahuje čtrnáct skladeb pořízených v aktuální hráčské sestavě. „Název alba napovídá, že půjde o desku čarodějnou. Čaroděj, který

písněmi provází, jemně rozechvívá nečekaná duševní zákoutí a má moc dovést posluchače do radostného stavu smíření.“ uvedl k novince hlavní představitel skupiny Robert Nebřenský.

Album bude představeno na rozsáhlém turné Já čekám v Čechách, které bude zahájeno 1. dubna v pardubickém hudebním klubu Žlutý pes. Jeho jarní část zahrne celkově dvacet tuzemských měst. Vrcholem koncertní série bude bezesporu večer, kde bude nové CD pokřtěno. Ten se uskuteční v pražském Paláci Akropolis za přítomnosti překvapivých hostů. Vltava dále u příležitosti svých třicetin nadělí příznivcům knihu textů s ilustracemi Roberta Nebřenského a zpěvník původních písní.

 

Aktuální sestava:

Robert Nebřenský - kytara, foukací harmonika

František Svačina - klávesové nástroje, akordeon

Tomáš Uhlík - basová kytara

Ondřej Pomajsl - bicí nástroje

Ondřej Klímek - saxofony, flétna

 

Já čekám v Čechách Tour – jarní část:

01.04. Pardubice – Žlutý pes

02.04. Litoměřice – Baronka Live Music

08.04. Karlovy Vary – Klub Paderewski

09.04. Jablonec nad Nisou – Klub Na Rampě

14.04. Turnov – Kulturní centrum

15.04. Brno – Melodka

16.04. Vsetín – Tři opice

21.04. Kladno – Dundee Jam

22.04. Tábor – Recykle Music Bar

23.04. Hořovice – Klub Labe

29.04. Trhové Sviny – Městské kulturní středisko

04.05. Ostrava – Parník

05.05. Český Těšín – Jazzklub na Střelnici

06.05. Kopřivnice – Kulturní dům

07.05. Tišnov – Městské kulturní středisko

13.05. Boskovice – Zámecký skleník

14.05. Havlíčkův Brod – Klub Oko

20.05. Nová Paka – Novopacké sklepy

21.05. Broumov – Rock club Eden

26.05. Praha – Palác Akropolis

ELEKTRONIčTí HARD TO FRAME PřEDSTAVí KLIP S FOODBLOGERKAMI

27.02.2016

Stále populárnější parta progresivních muzikantů i osobností Hard To Frame, která se i díky svému unikátnímu zvuku již druhým týdnem drží v TOP 10 hitparády Rádia 1, potěší své fanoušky prvním videoklipem.

Hard to Frame kombinující drum and bass, dubstep nebo breakbeat pokřtí v březnu svůj první videoklip. Z EP Out of Frame, které kapela vydala v prosinci 15’ na flash discích, byla pro klip vybrána píseň Everything Is Yellow. Nakoplý track, v němž rapper eFox řeší, zda má po vlastních zkušenostech smysl i nadále věřit v člověka, tak dostane i svou vizuální podobu. Atmosféru skladby dokresluje a umocňuje skvělá zpěvačka N, která v kombinaci s precizním živým doprovodem nenechá od poslechu chytlavého songu nikoho odtrhnout. Premiéra klipu se uskuteční ve středu 2.3.16’ ve 20:30 v klubu CROSS v Praze - Holešovicích. Hard to Frame vyjádřil podporu m.j. i Stanislav Zima (DJ a moderátor Rádia 1): “Není zde moc part, které zvládají d’n’b naživo, tak určitě big up za odhodlání,” uvedl.  K němu se přidává i jeho kolegyně Babe LN: “Musím říct, že jste mě fakt překvapili, něco tak dobrého jsem neslyšela ani nepamatuju!” Hard To Frame na pódiu vystřídá Thom Herian se svým projektem.

A závěrem to nejdůležitější: před i během jejich setu budete mít možnost ochutnat speciální jednohubky od slečen z foodblogu Taste Actually v oblíbených kombinacích jednotlivých členů kapely! Vstup na akci je volný.

INSANIA A VLADIVOJSKO TřIKRáT SPOLEčNě

03.02.2016

INSANII doprovodí na třech plánovaných koncertech Vladivojna La Chia se svým VLADIVOJSKEM. První z nich proběhne již 11. února v pražském Rock Café, v březnu pak společně obsadí klub Slady v Kroměříži (4.3.) a brněnskou Flédu (19.3.).

Insania: „Vždycky nám byly blízké originální, charismatické postavy, které se nebojí riskovat pohyb mimo bezpečně prošlapané pěšiny hudebních žánrů. K nim patří i Vladivojna se svou novou metalovou družinou.“ Půjde na delší dobu o poslední koncert INSANIE v Praze, neboť kapela se stahuje do své podzemní nory, kde pracuje na novém albu. To by mělo vyjít v průběhu roku 2017, kdy INSANIA oslaví třicet let své podvratné činnosti. Mezitím ale připravila videoklip k novému singlu NEBE & NIETZSCHE, který by měl mít premiéru během února.

Související odkazy:

http://www.insania.cz/

http://bandzone.cz/insania

http://www.vladivojna.com/

http://www.rockcafe.cz/program/insania-a-vladivojsko/

http://fleda.cz/program/vse-2016-3-19-insania-vladivojsko-2446

http://www.sladykm.cz/4-3-2016-insania-vladivojsko

DAN BáRTA PřEDSTAVUJE KLIP K MARATONICE

07.12.2015

Známý zpěvák Dan Bárta nemá zimu v oblibě, dokonce si nenašel ani zálibu v otužování. V sychravém listopadovém počasí se vysvlékl z košile kvůli natáčení svého nového videoklipu ke skladbě  Maratonika. Zbrusu nový klip k titulní písni platinové desky doprovází oznámení pražského koncertu v Divadle Archa. Ten proběhne 13. prosince a vyvrcholí právě představením nově natočeného videoklipu.

Illustratosphere s Danem Bártou v čele opatřila v promrzlých českých polích výrazným videoklipem skladbu Maratonika. Největší hvězdou klipu se stal majestátní orel skalní, ke kterému všichni včetně slavného zpěváka přistupovali s respektem. Není divu, že je orel erbovním zvířetem... „Jeho zobák se občas vyskytl velmi blízko mého bdělého oka, ale byl jsem upozorněn, že jeho hlavní zbraní jsou pařáty, prý má zobák uzpůsobený jinak než papouščí kleště nebo datlí dláto, takže jsem byl o trochu klidnější. Nejsem nijaký sekáč v manipulaci se zvířaty, takže se dodatečně omlouvám všemu sokolnictví i jejich ptactvu za ne úplně vodorovné předloktí. Ale čtyři kila živé váhy mne, slabého zpěváka, snad omlouvají“.

Režie minimalistického videoklipu Maratonika se chopil Zdeněk Suchý, kterého s Danem pojí již mnoholetá spolupráce. „Se Sucháčem dělám už spousty let, točil Slepej, mladej, mrtvej pro skupinu Alici, Život je jen náhoda pro Die El. Eleffant?! nebo Slim Jima pro Sexy Dancers nebo Pohodlnýho pro J. A. R. Jen v Illustratosféře jsme se ještě nepropojili. Takže až teď. A moc nám pomohla Monika Kristlová s produkcí“ dodává zpěvák s úsměvem na rtech.

Klip vznikl na počest patnáctileté spolupráce Dana Bárty a Illustratosphere. Hudebníci své dlouholeté soužití oslavují řadou koncertů v rámci podzimního turné s názvem První fiftýn. Česká část turné odstartovala 24. listopadu v Kulturním domě Plzeňka v Berouně a poslední koncert Dan Bárta s kapelou odehrají 19. prosince v Karlových Varech.

BALLOTIN DE VOILA! ANEB VEčER PLNý PřEKVAPENí

28.11.2015

První prosincový den bude ve znamení skupiny VOILA!. Kapela vystoupí od 19:30 v pražském Paláci Akropolis a nadělí svým příznivcům dárečky v podobě nových písní a speciálních hostů. Fanoušci se mohou těšit na večer plný napětí a překvapení, která budou postupně rozbalována jako bonbony z delikátní bonboniéry.

Skupina VOILA! v čele se zpěvačkou Zdenkou Trvalcovou přichází rok od vydání debutu Décollage, které sklidilo výborné ohlasy, s novými skladbami z dalšího připravovaného alba. Koncert nazvaný Ballotin de VOILA! uvede jejich premiéru a napoví další hudební směřování kapely. „Momentálne  pripravujeme nové piesne na druhé album. Niektoré z nich predstavíme už na koncerte v Paláci Akropolis  a možno tak divákom napovieme, akým smerom sa bude uberať nový zvuk kapely na ktorom pracujeme“, přiblížila Zdenka Trvalcová. Návštěvníci večera se mohou také těšit na řadu hudebních hostů, jako např. pozounistu Štěpána Janouška, saxofonistu Jana Kincla, perkusionistu Víta Halška, zpěvačku Ivanu Mer, rapera Luise de Fumèse nebo na sesterské duo vokalistek Lamošových alias Hot Sisters. Atmosféra večera bude gradovat speciálním vstupem vzdušné akrobatky Ariadny Vendelové, která uhrane diváky smyslnými pohyby a tancem.

O překvapení se postarají i samotní členové skupiny: akordeonista Michal Mihok
se předvede hrou na jiný klávesový nástroj, bubeník Honza Chalupa se na chvíli vzdá bicích, kontrabasista Miloš Klápště zapojí v rámci nového zvuku také hru
na baskytaru a Zdenka bude zpívat nejen ve své oblíbené francouzštině, ale uslyšíte i písně v angličtině, slovenštině a španělštině. 

Předprodej: PALÁC AKROPOLIS, TICKETPRO, EVENTIM, GoOut

S čERSTVě PLATINOVOU DESKOU, DESETI ANDěLI A PATNáCTI KřížKY VYRáží DAN BáRTA A ILLUSTRATOSPHERE NA VýROčNí TURNé

28.11.2015

V roce 2000 vydal Dan Bárta se skupinou Illustratosphere první desku. Z původně jednorázového projektu pak vznikla dnes už patnáct let trvající spolupráce předních českých muzikantů. Během této doby vydali další tři řadová alba a Dan Bárta se stal v hodnocení Akademie české populární hudby desetkrát zpěvákem roku. Hudební bilanci své dosavadní tvorby nyní Illustratosphere nabídne českému publiku na speciálním výročním turné První fiftýn, které startuje už zítra.

Když jsme před patnácti lety začínali, nepočítali jsme s tím, že bychom stáli na startu nějakého dlouhodobého projektu. Prostě jsme byli plní představ, které jsme museli dostat ze sebe ven a zahrát je. Když se k Filipovi Jelínkovi, Mirkovi Chyškovi a ke mně přidal se svým triem Robert Balzar, ukázalo se, že to půjde. A čas ukázal, že Illustratosphere je životaschopný organismus. Měli jsme si, a po celých těch patnáct let si máme, co říct, jako muzikanti a tím pádem i jako lidé,“ říká Dan Bárta s úsměvem a dodává: „Tou nejsilnější předností Illustratosphere je, že bereme vážně to hraní samotné, řemeslo, okamžik vydání tónu. Kluci jsou zkrátka výborní muzikanti. Každý koncert je jedinečný, neopakovatelný jev.“

Za svůj debut získala Illustratosphere v roce 2000 ocenění Deska roku. I po patnácti letech ale zůstává skupina díky své originalitě a respektu k řemeslu ve středu tuzemské hudební scény a její poslední album Maratonika nedávno dosáhlo platinových prodejů. Na čtrnácti českých koncertech, které navazují na úspěšné slovenské turné, tak Dan Bárta a Illustratosphere nabídnou výběr svých nejvýznamnějších skladeb ze všech čtyřech vydaných alb.

Turné zahájí 24. listopadu v Berouně. Koncerty budou pokračovat v Rokycanech, Strakonicích, ve Štětí, Klatovech, Frýdku-Místku, Brně, Velkém Týnci, Příbrami, v Praze, Žďáru nad Sázavou, Chrudimi, Kolíně a Karlových Varech.

Dan Bártu doprovodí na turné Filip Jelínek (klávesy), Robert Balzar (kontrabas a baskytara), Miroslav Chyška (kytara) a Jiří Slavíček (bicí).

INSANIA PřEDSTAVUJE SINGL NEBE A NIETZSCHE

28.11.2015

Nebe a Nietzsche je první singl z chystaného alba skupiny INSANIA. Skladba byla natočena stejně jako předchozí Anděly ověnčená deska Zapal dům poraž strom… (XP, 2013) s producentem Robotomem ve studiu Šopa. V brzké době bude doplněna videoklipem.

Kapela INSANIA po výrazném ohlasu na album Zapal dům poraž strom …, které získalo dvě žánrové ceny Anděl v kategoriích hard´n´heavy a punk/hardcore, začíná pracovat na novinkové desce. Jako první ochutnávku předkládá fanouškům skladbu Nebe a Nietzsche. „Text písně se odráží od citátu Friedricha Nietzscheho V nebi nejsou žádní zajímaví lidé a rozvíjí ho do ironické fantasmagorie o hrstce vyděděnců, kteří do nebe pronikli násilím. Pohrává si se současnou hodnotou víry a informačním chaosem (např. úryvek Na počátku bylo slovo, na konci je spam),“ přibližuje lídr Insanie Poly. „Ke skladbě vzniká zároveň klip a v následujícím roce budeme dál pracovat na novém albu,“ shrnuje další plány. To by mělo vyjít v průběhu roku 2017.

V živém podání bude do konce roku skladba ke slyšení na koncertu 11.12. v brněnské Melodce, kde INSANIA vystoupí společně s Dark Gamballe. 

Singl je k dispozici k poslechu na BZ profilu skupiny http://bandzone.cz/insania

TOMáš KOčKO & ORCHESTR VYRážEJí NA „KRAčúNOVSKé“ TURNé

21.11.2015

Tomáš Kočko & ORCHESTR vyjíždí přímo od rozpracovaného alba „Velesu“ na rozsáhlou adventní kračúnovskou šňůru. Úvodní vystoupení se uskuteční 25. listopadu ve Valašském Meziříčí v prostorách S-Klubu. Celkově kapela navštíví v průběhu turné 26 měst.

Program série předvánočních neboli kračúnovských (Kračún - staroslovanský název pro Vánoce) koncertů Tomáše Kočka & ORCHESTRU bude tvořit převážně repertoár z alba „Koleda“. Půjde o známé lidové koledy v jedinečných aranžích, ale i o vánoční autorské písně Tomáše Kočka. Nebudou chybět ani vybrané skladby z ostatních desek, včetně poslední řadové „Cestou na jih“, která byla oceněna soškou Anděla. Aktuálně kapela pracuje na nové kolekci písní, která bude fanouškům představena na jaře příštího roku pod názvem „Velesu“. Práce na této nové desce jde zatím neuvěřitelně hladce a já mám obrovské svrbění zahrát pár nových kousků už na této šňůře. Ale protože jsem pověrčivý, nechám si nové písně až na křest v příštím roce,“ vyjádřil se s úsměvem k přípravám nového alba Tomáš Kočko. „Návštěvníci našich kračúnovských koncertů ale přesto o hudební novinky nepřijdou. Vzali jsme si do parády evropské koledy a třeba katalánská E la don don verges María, si myslím, bude hitem!“ dodal Kočko k turné.

Více informací o chystaných koncertech a přípravách nového alba naleznete průběžně na webových stránkách http://kocko.cz/.

 

Termíny adventních koncertů:

25.11. Valašské Meziříčí – S-Klub 

26.11. Palkovice - Kulturní dům 

27.11. Frýdlant nad Ostravicí – Náměstí

28.11. Hrádek u Nechanic – Zlatý sál 

29.11. Litomyšl - před piaristickým chrámem Nalezení sv. Kříže

30.11. Žďár nad Sázavou - Café u tety Hany 

01.12. Ledeč nad Sázavou - sál Gymnázia 

02.12. Kobeřice - Kostel Panny Marie Nanebevzaté 

03.12. Krnov - Kofola Music Club 

04.12. Boskovice - Masarykovo náměstí 

07.12. Brno - Stará Pekárna

08.12. Hořovice - Klub Labe 

09.12. Praha - Kaštan 

10.12. Jablonec nad Nisou - Klub Na Rampě 

11.12. Karlovy Vary - Vánoční dům 

12.12. Česká Lípa - Hrad Lipý 

12.12. Teplice - Zámecké náměstí 

13.12. Ostrava - Masarykovo nám. 

14.12. Mosty u Jablunkova - Hotel Grůň 

15.12. Vsetín - Music Club Lapač 

16.12. Tišnov – Kino Svratka 

17.12. Litovel - náměstí Přemysla Otakara 

18.12. Nové Město na Moravě - Kulturní dům 

19.12. Luže - Hrad Košumberk

20.12. Bratislava - Bratislavská knižnica 

21.12. Kroměříž - Velké náměstí

 

Klip „Hej koleda“ na Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=FNXyA0yPoCA

VLTAVA PřEDSTAVí V MALOSTRANSKé BESEDě DALší NOVé SKLADBY

25.10.2015

Hudební skupina Vltava, která oslaví v příštím roce neuvěřitelných 30 let od svého založení, chystá pro své příznivce nové studiové album. Podle slov kapelníka a autora původního repertoáru Roberta Nebřenského nepůjde o kolekci největších hitů nebo předělávky starých skladeb, ale zcela nové písně s dosud neprobádanou tématikou. Některé z nich představí již ve středu 4. listopadu od 20:30 v pražské Malostranské Besedě.

Album s názvem „Osamělý jezdec“ vyjde na jaře roku 2016, následovat bude výroční celorepubliková koncertní série.

„Bude to deska osobní a upřímná a půjde o první naše album, které bude možné označit za tematické. Písničky si budou mezi s sebou povídat, jako přátelé, kteří si naslouchají. Pakliže je pro naši skupinu typický prostor pro literární nadsázku nebo řekněme úsměv, tak tady bude ten úsměv velmi velmi mírný a celá deska bude krásně a k zešílení smutná. Bude to pohled na probíhající konec našeho světa očima zestárlého zamilovaného dítěte.“

Vltava vznikla v roce 1986 a již na prvních koncertech okamžitě zaujala jako ničemu se nepodobající a nenapodobitelné hudební uskupení, které posluchačům nabízelo, co do té doby neslyšeli: originální české písně, které dráždily směsí ironie, lyrické poetičnosti a existenciální hloubky ve stylizovaném, místy pitoreskním podání s divadelními prvky.  Hudebně se inspirovala  motivy prvních trampských písní, kabaretem, dixilendem a swingem přes twist a rock'n'roll až po žánry reggae či hard rock.

Současná Vltava vystupuje v nástrojovém obsazení, v jakém se objevila na pódiu poprvé, ale za dobu svého působení prošla množstvím proměn a její vývoj se dodnes nezastavil. Díky kontinuitě a vnitřní přesvědčivosti své tvorby se však stala hodnotou téměř klasickou a to nejen v rámci hudební sféry, ale kulturního dění vůbec.

Po ukončení činnosti v roce 2003 a překvapivém návratu na scénu v roce 2010 skupina znovu koncertuje po celé České republice. V její sestavě můžete kromě zakládajících členů Roberta Nebřenského (kytara, zpěv) a Františka Svačiny (klávesové nástroje, akordeon) slyšet baskytaristu Tomáše Uhlíka, bubeníka Ondřeje Pomajsla a hráče na saxofon a flétnu Ondřeje Klímka.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream za cenu 230 Kč.

CD Vltava:

Mládí i tak velkou lásku bere s humorem 1994

Šťastnej jako trám 1996

Marx Engels Beatles 1998

Když bozi zestárnou 2000

Best of! 2002

Komedianti se vracejí domů 2010

Osamělý jezdec 2016    

 

Související odkazy:

http://www.vltava.at/

Facebook – hudební skupina Vltava

http://www.malostranska-beseda.cz/

PRVNí HOřE A POD ČERNý VRCH 7. říJNA SPOLEčNě V ROCK CAFé

14.09.2015

Ve středu 7. října se uskuteční v pražském Rock Café večírek dvou hvězd tuzemské alternativní scény, kapel První hoře a Pod Černý vrch. Zazní průřez jejich tvorbou, První hoře zde navíc představí premiérově další novinku z chystaného alba. Hosté večera budou psychedeličtí Exit Orchestra.

První hoře vyrostli z podhoubí české alternativy a po přelomovém albu "Lamento" v roce 2008, které získalo uznání fanoušků i kritiky (např. žánrová Cena Anděl za Album roku nebo Album desetiletí v anketě Břitva), se stali jednou z nejvýraznějších skupin české nezávislé rockové scény. Charakterizují ji mimo jiné energická a spontánní vystoupení, nezaměnitelné texty Milana Urzy oplývající silnou výpovědní hodnotou a výrazná je rovněž i postava pana Klauna – akordeonisty. Ten koncerty obohacuje o divadelní prvek. V současnosti První hoře pracují na novém materiálu, následujících několik plánovaných podzimních hraní si tedy kapela užije s puncem mimořádné události. „Rock Café je klub, kde hrajeme asi vůbec nejradši, naše koncerty tu bývají největší jízda - a taky s nejlepším zvukem,“ řekl lídr Prvního hoře Milan Urza. „Zahrajeme v dlouhém setu nejen naše osvědčené flákoty, ale taky několik novinek, z toho jednu úplně premiérově. Když k tomu připočteme opravdovou legendu alternativy Pod Černý vrch, je tady večer, na který se výjimečně těšíme a doporučujeme neváhat ani chvíli a přijít!“ dodal.

Pod Černý vrch zažívají třetí inkarnaci ve své dvacetileté historii. Skupina, která v devadesátých letech na svém prvním albu vyslala fiktivní postavu Měchožila Zhoubného do Barmy za hledáním duchovního poznání, předvede své pásmo eschatologických punkových balad o člověku, který se ocitl na kopci a dívá se dolů na místo, kde ještě před chvílí stál.

Úvodem večera vystoupí těžko zařaditelná psychedelická houslová postkytarovka Exit Orchestra, jejíž vznik se datuje k roku 2002 a je spojen s legendárním žižkovským klubem Exit. Kapela vystupuje instrumentálně nebo s hostujícími zpěváky a je pro ni příznačné vrstvení majestátních houslových a kytarových ploch nad neúnavně groovující rytmikou.

Začátek akce je v 19:00, vstupné činí 150 Kč. 

TOMáš KOčKO & ORCHESTR PřIPRAVUJí BRNěNSKý KONCERT S DECHOVOU SEKCí A OHLAšUJí VYDáNí NOVéHO ALBA

13.09.2015

Tomáš Kočko & ORCHESTR zahrají 6. října exkluzivně s dechovou sekcí Kočkovjanka v brněnském Kulturním centru Semilasso. V jarních měsících pak mohou fanoušci očekávat albovou novinku „Velesu“.

Program koncertního večera bude tvořit průřez dosavadní tvorbou kapely s důrazem na poslední Andělem oceněnou řadovou desku „Cestou na jih“, na které „dechy“ sehrály významnou roli. Minulý rok vyšla první live nahrávka „Živě“, která byla natočena během vystoupení v Českém rozhlasu Ostrava a je záznamem jedinečného spojení Tomáše Kočka & ORCHESTRU s cimbálovou muzikou Velká Morava. Pojmenování alba zároveň odkazuje na jeho věnování staroslovanské bohyni Živě. Na tuto desku skupina zlehka naváže v názvu chystané novinky „Velesu“, jejíž vydání je plánováno na jaro 2016. „Staroslovanský bůh Veles je v rámci slovanského pantheonu božským partnerem Živy a také patronem umělců,“ přibližuje spojitost Tomáš Kočko. „Výhradně autorské CD zahrne devět písní, v jejichž textech rezonují ozvěny dávných slovanských kultů, inspirace světem, kterému bylo cizí striktní černobílé vidění. Hudebně pak nabídne typický kočkovský transovní i zadumaný folk-folklórně-metalový mix,“ dodal k podobě chystané desky.

Ještě v letošním roce se mohou fanoušci těšit na tradiční předvánoční turné napříč Českou republikou, které zahrne cca 25 měst.

Začátek koncertu v KC Semilasso je naplánován na 19:30, vstupenky jsou v prodeji za 250 Kč. Při online rezervaci na odkazu http://semilasso.cz/akce/koupit/tomas-kocko-orchestr-s-dechovou-sekci-kockovjanka platí sleva 5%.

NOVý SINGL BETWEEN THE PLANETS

31.07.2015

One-man projekt muzikanta a producenta Martina „Spacoshe“ Peřiny BETWEEN THE PLANETS se před časem rozrostl na kapelu, která nyní vydává singl "Energy of Wishes".

Skladba "Energy of Whishes" hudebně i zvukově navazuje na předešlou tvorbu, celkově je ale o něco více uvolněnější, ambientnější. „V kontextu celého chystaného alba to však nelze brát za bernou minci, každý song bude maličko jiný a o dostatek nálad a barev nebude nouze," uvedl k novince Spacosh, který se postaral i o nahrávání, produkci a mix. Mastering byl opět svěřen Ecsonu Waldesovi ze studia Biotech.

Skupinu tvoří kromě Martina bubeník Filip Kittnar a basák Adam Palma (oba ex. Mindwork).

 

Zmíněný singl je dostupný na těchto adresách:

 

https://youtu.be/JI-avm6hFzE

https://soundcloud.com/spacosh/between-the-planets-energy-of-wishes

https://betweentheplanets.bandcamp.com/album/energy-of-wishes-single-2015

http://bandzone.cz/betweentheplanets

BARBORA MOCHOWA PřIPRAVUJE DEBUTOVé ALBUM „TEARS IN THE PUDDING“

30.06.2015

Barbora Mochowa, která se svým prvním singlem a videoklipem Rise and Shine vzbudila zájem vnímavějších posluchačů domácí tvorby, připravuje na začátek příštího roku debutové album. To ponese název Tears in the Pudding podle jedné z dvanácti skladeb na desce. Kolekce písní se ponese na vlně sadpopově-alternativního písničkářství, kterému vévodí Barbořin éterický vokál.

Tears in the Pudding představí Barboru Mochowou jako sólovou interpretku se silným autorským materiálem. Na nahrávání a produkci se podílí Matouš Godík (např. Bratři Orffové) a Martin Spacosh Peřina (Between the Planets). "Deska bude založená na zpěvu a zvuku živého piana, ale v polovině skladeb uslyšíte také smyčcový kvartet a celé to okoření špetka elektroniky,“ uvedla k albu Barbora. „Zazní tam úplně všechno, co mám momentálně na mysli a na srdci. Kdo se nebojí trochy smutku a melancholie, může se těšit!“  dodává a láká k poslechu. Album vyjde začátkem příštího roku, do 11.7. mají možnost jeho vznik podpořit příznivci na portálu HitHit.com zakoupením CD s předstihem či výběrem některé z odměn.

Klip na youtube.com:

https://www.youtube.com/watch?v=GRiiFCwfcZg

Projekt na HitHit.com:

https://www.hithit.com/cs/project/1423/barbora-mochowa-nahrava-debutove-cd

Související odkazy:

http://barboramochowa.cz/

https://soundcloud.com/barbora-mochowa

https://www.facebook.com/pages/Barbora-Mochowa/786822478035269?fref=ts

http://bandzone.cz/barboramochowa

https://plus.google.com/u/0/101687067342596365396/posts/p/pub